Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Basın Kartı Yönetmeliği değişti, basın kartı yönetmeliğinde neler değişti? Resmi Gazete

14.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Basın Kartı Yönetmeliği'ne ilişkin değişiklikler Resmi Gazete'de yayınlandı. Basın kartı yönetmeliğinde yapılan değişiklikler neler?

Basın Kartı Yönetmeliği değişti. Yeni yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Yeni Basın Kartı Yönetmeliği'nde kartın iptal gerekçelerine "Milli güvenlik ve kamu düzenine aykırı davranışlarda bulunması veya bu tür davranışları alışkanlık edinmesi" maddesi eklendi. Ayrıca meslekle ilgili lisans ve lisansüstü program bitirenler için basın kartı alabilirlik süresi 12 aydan 6 aya indirildi. Yönetmelik, basınla ilgili ön lisans mezunlarının basın kartı alabilmesi için 9 ay, ön lisans mezunları için 12 ay, lise mezunları içinse 18 ay olarak düzenlendi. 

Ayrıca daha önce Başbakanlığa bağlı olan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına bağlanmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

23 Haziran Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından yine bir çocuğun sözleri gündem oldu.

EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği), 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine basın dünyasından birçok isim katıldı.

'Her yerde sen dizisi' Merve, Deniz Işın kimdir, boyu, aslen nereli, mesleği, resimleri fotoğrafları. Kısacası Merve(Deniz Işın) hakkında merak ettikleriniz bu haberim...

Sosyal medyada Reyhan isimli bir kadın, The Peak Hotel'ın kafeteryasında şiddet gördüğünü ve The Marmara Hotels tarafından bunun gizlendiğini iddia etti.

Urfa Siverek'te dün (18 Haziran 2019 Salı) günü birçok sitenin paylaştığı çatışma görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu. Siverek'te çıkan bu çatışma olayının ay...

Lösemi hastası Öykü Arin'in tedavisinde son durum nedir? Öykü Arin'in ailesinden Sağlık Bakanlığı'na çağrı yapıldı.

İstanbul Havalimanı'nda intihar eden Kürt genci İbrahim Layık kimdir? Neden intihar etti? İntihar eden Kürt genci İbrahim Layık'ın Instagram'daki paylaşımı.

Yazarlar
Website Security Test