Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Basın Kartı Yönetmeliği değişti, basın kartı yönetmeliğinde neler değişti? Resmi Gazete

14.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Basın Kartı Yönetmeliği'ne ilişkin değişiklikler Resmi Gazete'de yayınlandı. Basın kartı yönetmeliğinde yapılan değişiklikler neler?

Basın Kartı Yönetmeliği değişti. Yeni yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Yeni Basın Kartı Yönetmeliği'nde kartın iptal gerekçelerine "Milli güvenlik ve kamu düzenine aykırı davranışlarda bulunması veya bu tür davranışları alışkanlık edinmesi" maddesi eklendi. Ayrıca meslekle ilgili lisans ve lisansüstü program bitirenler için basın kartı alabilirlik süresi 12 aydan 6 aya indirildi. Yönetmelik, basınla ilgili ön lisans mezunlarının basın kartı alabilmesi için 9 ay, ön lisans mezunları için 12 ay, lise mezunları içinse 18 ay olarak düzenlendi. 

Ayrıca daha önce Başbakanlığa bağlı olan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına bağlanmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

19 Ocak 2019 tarihinde Sakarya Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı Türk-iş ve Türk Harb-iş tarafından gerçekleştirilecek olan miting ne zaman, nerede, saa...

MEB Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı! Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçları birçok öğretmen adayında hüsrana neden oldu.

Feridun Düzağaç, kendisine ''PKK sempatizanı'' diyen sözlük yazarı hakkındaki şikayetini geri çekmedi. Sözlük yazarı Turgay K.'nın 2.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi TBMM'de görüşüldü. CHP Niğde Milletvekili Fethi Ömer Gürer'in Meclis'e sunduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlara yönelik kan...

A Haber'de yayına bağlanan Prof. Dr. Mark Thomas diye bir öğretim üyesinin aslında Harvard Üniversitesi'nde olmadığı iddia ediliyor.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları belli oldu.

31 Mart 2019'da yapılacak belediye seçimlerine doğru giderken anketler de hız kesmeden devam ediyor. Son anketlere göre partilerin oy oranları kaç? Hangi parti önde? V...

Yazarlar
Website Security Test