Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Basın Kartı Yönetmeliği değişti, basın kartı yönetmeliğinde neler değişti? Resmi Gazete

14.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Basın Kartı Yönetmeliği'ne ilişkin değişiklikler Resmi Gazete'de yayınlandı. Basın kartı yönetmeliğinde yapılan değişiklikler neler?

Basın Kartı Yönetmeliği değişti. Yeni yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Yeni Basın Kartı Yönetmeliği'nde kartın iptal gerekçelerine "Milli güvenlik ve kamu düzenine aykırı davranışlarda bulunması veya bu tür davranışları alışkanlık edinmesi" maddesi eklendi. Ayrıca meslekle ilgili lisans ve lisansüstü program bitirenler için basın kartı alabilirlik süresi 12 aydan 6 aya indirildi. Yönetmelik, basınla ilgili ön lisans mezunlarının basın kartı alabilmesi için 9 ay, ön lisans mezunları için 12 ay, lise mezunları içinse 18 ay olarak düzenlendi. 

Ayrıca daha önce Başbakanlığa bağlı olan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına bağlanmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) Başkanı İlhan Yerlikaya neden istifa etti? Yerine kim RTÜK Başkanı olacak?

Mahkuma af yasası son durum. Ak Parti'den resmi olarak af açıklaması geldi. AKP Sözcüsü Yasin Aktay, cezaevlerindeki hükümlüler için bir çalışma yapıldığı açıkladı.

Ünlü piyanist Fazıl Say, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Truva Sonatı konserine davet ettiği için kendisini eleştirenlere cevap verdi.

Nazlı Ilıcak ne kadar hapis cezası aldı? Ilıcak'ın hapis cezası belli oldu.

Adil Kullanım Kotası (AKK) ile ilgili Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan açıklama geldi.

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler iddiaya göre kötü çalışma koşulları sebebiyle eyleme başladı.

Sıra dışı açıklamaları ile dikkat çeken İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, organ bağışıyla ilgili konuştu.

Yazarlar
Website Security Test