Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kadınlar Günü hediye fikirleri, Kadınlar Günü hediye önerileri, 8 Mart 2019 Kadınlar Günü hediye alternatifleri

8.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kadınlara alınacak en güzel hediyeler nelerdir? Kadınlar Günü hediye fikirleri, kadınlar Günü hediye önerileri, 8 Mart 2019 kadınlar Günü hediye alternatifleri nedir?

Kadınlar Günü hediye fikirleri! Kadınlara alınacak en güzel hediyeler nelerdir?

8 Mart 2019 Kadınlar Günü nedeniyle birçok mağazada Dünya Kadınlar gününe özel indirimler uygulanmakta. Dolayısıyla 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar gününe özel hediye almak için aslında çok da uygun bir zaman. 

 Kadınlar Günü hediye fikirleri, Kadınlar Günü hediye önerileri ve Kadınlar Günü hediye alternatiflerini derlediğimizi bu haberimizde, başımızın tacı, annelerimiz, kızkardeşlerimiz, eşlerimiz, sevgililerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız yani kadınlarımızı, aslında yılın sadece bir günü değil hergün hatırlamamız gerekse de yine küçük büyük demeden onlara alacağımız güzel hediyelerle kadınlarımızı bir gün için de olsa hatırlamak ve mutlu etmek mümkün.   

Dünya Kadınlar Günü tarihinde barındırdığı talihsiz olay nedeniyle bazı ülkelerde anma törenleri kutlanıyor. Dünya Emekçi Kadınlar Günü adı ile 1921 yılından itibaren Türkiye'de de kutlanmaya devam eden 8 Mart ilk olarak 1975 yılında yaygınlaşmaya başladı. ABD'nin New York eyaletinde yaşanan yangın felaketinde 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesinin ardından Almanya, Danimarka ve ABD gibi ülkelerde bu günün kadınlara özel bir gün olarak anılması kararı alınmıştı. Ülkelerin kararlarına tepkisiz kalamayan Birleşmiş Milletler ise 1977 yılında yaptığı oylamadan sonra 8 Mart'ı dünya kadınlarına armağan etti.

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın başlangıcı, 8 Mart 1857 yılında Amerika'nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir. Bu grevler sırasında çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can vermiş, bu olaylardan 52 yıl sonra (1910), Danimarka'nın Kopenhag kentinde düzenlenen II. Sosyalist Enternasyonal toplantısında Clara Zetkin’in önerisiyle, 1857’de başlayan, kadın haklarının kazanılması ve kadınların birlikteliği mücadelesinin her yıl “Kadın Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

ABD'nin New York eyaletinde çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen işçilerin iş bırakma eyleminden sonra çıkan yangın 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesine tüm dünyadan tepkiler geldi. Danimarka, Almanya ve ABD sırasıyla bu günü dünya kadınlarına özel bir gün olarak kabul edince Birleşmiş Milletler’den de ilk adım geldi. 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı Dünya Kadınlar Günü olarak ilan eden BM, aynı dönem özel gün ile ilgili yaptığı açıklamada bu günün New York’ta yanan işçilerden dolayı anıldığı belirten bir ifade kullanmadı.

Dünya Kadınlar Günü, 1921 yılından bu yana Türkiye’de kutlanmaya devam ederken 1975 yılında ve daha sonrasında daha kalabalık kitleler tarafından anılmaya başlandı. “Emekçi Kadınlar Günü” ibaresiyle kutlanmaya başlanan gün BM tarafından tanınmasının ardından Dünya Kadınlar Günü olarak adlandırılmaya başlandı.

Peki Kadınlar Günü hediye fikirleri, Kadınlar Günü hediye önerileri, Kadınlar Günü hediye alternatifleri nelerdir? 

Kadınlar günü için yakınlık derecenize ve bütçenize göre kadınların genellikle "8 Mart 2019 Dünya kadınlar gününde böyle bir hediye almak isterdim" dediği hediyeleri birçok kadın ile görüşerek sizler için derledik. 

İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden güzel hediye fikirleri, Kadınlar Günü için hediye önerileri, ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hediye alternatifleri:  

Plak, ayakkabı, güzellik merkezi yıllık bakım, bisiklet, fular, kalem, ayna, mücevher, duş jeli+krem, oyuncak ayı, cep telefonu, parfüm, balenciaga triple s ayakkabı, kupa, makyaj çantası, kitap, ajanda, bloknot, bere, atkı, kozmetik ürünler, kol saati, çanta, ipod touch, boyner, mango, zara, ykm gibi mağazaların hediye çekleri, bluetooth speaker, yüzük, fotoğraf makinesi, çiçek, şapka, çekirdek kahve makinesi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Bölgesi ve Marmara için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 13 Eylül 2019 Cuma hava durumu.

İDO sonbahar tarifesi fiyatları ne? Eklenen seferler var mı? İDO deniz yolculuğu fiyat ve seferleri ve ayrıntılar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de (12 Eylül 2019 Perşembe) yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için talimat verdiği söyleniyor. Erdoğan EYT için ne dedi?

İstanbul'da öğretmen Ahmet Naç, okullarla ve eğitim sistemiyle alakalı kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımla gündemde. Ahmet Naç yaptığı paylaşımda okulun ek...

İddiaya göre bir vatandaş ekonomik sıkıntılar sebebiyle Ankara Güvenpark'ta kendini yaktı.

İstanbul Kabataş'ta bir binanın duvarında çarpıcı bir görüntü oluşturuldu. Bir bina duvarına kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için 2018 yılınd...

Yazarlar
Website Security Test