Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Uğur Dündar: 'Acun Ilıcalı'nın bir televizyonu var, isteseydim benim 2 tane olurdu'

10.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Usta gazeteci Uğur Dündar, Acun Ilıcalı'yı çok başarılı bulduğunu söyledi ve devam etti ''Acun ılıcalı'nın bir televizyonu var ancak isteseydim benim 2 adet televizyonum olabilirdi'' dedi.

Usta gazeteci Uğur Dündar, Halk TV'deki zamanın ruhu programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Acun Ilıcalı'yı çok başarılı bulduğunu söyleyen Uğur Dündar, ''Acun ılıcalı'nın bir televizyonu var ancak isteseydim benim 2 adet televizyonum olabilirdi'' dedi.

Dündar sonrasında, "Atatürkçülükten vazgeçseydim bugün hala Doğan Grubunda çalışıyor olurdum. Aydın Doğan beni işten çıkartırken şöyle söyledi: "Uğur çok değerli bir gazetecisin. Türkiye'nin bir numaralı gazetecisisin. Star TV gibi bir ölüyü dirilttin. Fakat malum koşulları biliyorsun. Yollarımızı ayırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Uğur Dündar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben Atatürkçülükte ısrar etmeseydim. Bugün 2 adet televizyonum olurdu. Çok başarılı bulduğum televizyoncu Acun Ilıcalı'nın bir televizyonu var ya, benim 2 adet televizyonum olurdu. 

Fakat benim için Atatürkçülükten vazgeçme gibi bir ihtimal asla yok. Çocuklarımı da böyle yetiştirdim. Ben Atatürkçülükten bahsederken bir insandan bahsetmiyorum. Bilimi, akılı, çağdaşlaşmayı temel alarak bu ülkenin önüne çağdaşlığı ve aklı bir yol haritası olarak koyan bir felsefeden bahsediyorum.   

Şu anda Yılmaz Özdil'in Atatürk kitabı üzerinden Yılmaz Özdil'e yükleniyorlar. Fakat asıl yüklenmeye çalıştıkları asıl hedef aldıkları kişi ise yine Atatürk. 

Fakat önünde sonunda Atatürk'ün çizdiği akıl ve mantık çizgisine gelmek zorundalar. Bahsettikleri beka sorunu eğer gerçekten varsa çözümü Atatürk'ün açmış olduğu yoldan ilerlemektir." 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Güldür Güldür Show'da medyaya sert eleştiri.

Yaşar Alptekin, Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cinmen'e konuştu.

Gaziantep'te Gaziray test sürüşünde söylenen ''Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar'' sözü için özür dilendi.

Ateizm Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili bir açıklama yaptı.

Dün (22 Mart 2019 Cuma), sosyal medyaya bomba gibi düşen Senagalli bir yolcuya hakaretler eden taksici, darp edildi ve Taksiciler Kooperatifi'nden ihraç edildi.

Hakkında yakalama kararı olan ancak kendisinin bundan haberi olmayan Ayşenur Arslan, Eskişehir'de gözaltına alındı.

Deprem kuşağında bulunan Türkiye'deki tüm binalar için deprem kimliği oluşturulması önerildi. Tektaş Kentsel Dönüşüm Uzmanı Hakan Çatalkaya, Türkiye'de çok fazla depre...

Yazarlar
Website Security Test