Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınmanın fotoğrafları

5.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınma, ''Büyük Göç'' sürüyor. Taşınma 6 Nisan Cumartesi akşamı saat 23.59'da tamamlanacak.

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınma tüm hızıyla sürüyor. Taşınma 6 Nisan Cumartesi akşamı saat 23.59'da sona erecek.

Türk Hava Yollarının malzeme ve araçları, 45 saatlik taşınma sürecinde, 707 TIR seferi ile yeni evi İstanbul Havalimanı'na taşınıyor. Yaklaşık 700 operasyonel araç da kara yolu ile Basın Ekspres Yolu üzerinden İstanbul Havalimanı'na götürülüyor. 

TIR'lara, aralarında 44 tonluk uçak çekme aparatlarından çok hassas aletlere kadar yaklaşık 47 bin 300 ton malzeme peyderpey yükleniyor. 

10 bin parçadan fazla malzemenin oluşturduğu bu yükün, 5 bin TIR hacmine eş değer olduğu ve bu yükü taşıyacak TIR'ların 45 saatte katedeceği mesafenin ise 400 bin kilometre olarak hesaplandığı bildirildi. 400 bin km, dünyanın çevresini 10 kez dolaşmayla eşdeğer bir mesafe...

Toplamda 1800'den fazla personel taşınma süresince görev alacak. Taşınma sırasında yaşanabilecek aksaklıklar göz önüne alınarak, güzergahlardaki 5 ayrı noktada "backup" istasyonları kuruldu.

Atatürk Havalimanı'ndan yolcu taşıyacak son uçak ise Singapur seferini gerçekleştirecek.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Büyük Göç adım adım takip ediliyor. Taşınma firmamız Arkas'ın geliştirdiği yazılım ile tüm taşıma süreçlerini anlık olarak takip edebiliyoruz" dedi.

TRAFİĞE KAPALI YOLLAR HANGİLERİ?

Atatürk Havalimanı ile Mahmutbey Batı Kavşağı istikameti 5 Nisan'da saat 22.00 ila 6 Nisan saat 23.59'da 26 saat süreyle trafiğe kapatılacak.

Mahmutbey Batı Kavşağı ile İstanbul Havalimanı istikameti 5 Nisan saat 22.00 ile 6 Nisan saat 10.00 arası 12 saat trafiğe kapalı olacak.

İstanbul Havalimanı ile Atatürk Havalimanı arasındaki Kuzey Marmara Otoyolu ile Basın Ekspress yolu, Mahmutbey Batı Kavşağı ile Yeşilköy Havuzlu Kavşağı istikametinde 6 Nisan saat 01.00 ila 6 Nisan saat sabah 10.00'a kadar 9 saat trafiğe kapatılacak.

Yavuz Sultan Selim ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun Reşadiye Kavşağı ile Yassıören Kavşağı istikametinde 5 Nisan Cuma günü saat 22.00 ile 6 Nisan Cumartesi günü saat 10.00'a kadar gidiş ve geliş yönünde 12 saat süreyle trafiğe kapatılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret AŞ (İSPARK) elindeki paralarla fotoğraf çektirerek sosyal medyada paylaşan İSPARK çalışanı Bekir Aslıtürk'le ilgili soruşturma baş...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Türkiye - Irak sınırında bölücü terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Şehit ve yaralılar var.

Bölücü terör örgütü başı Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevinde olan tutukluların ailelerine polis müdahalesi sosyal medyada patl...

Game of Thrones'un konusu oluşturulurken nereden esinlenildi? Game of Thrones'a ilham veren 5 tarihi olay...

Google'a 'Pisuvar TDK' yazıldığında 'Cemevi' tanımı çıkması sosyal medyada tepki çekti.

YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) Başkanı Yekta Saraç'tan çok önemli YÖKDİL sınavı açıklaması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.

Yazarlar
Website Security Test