Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İsmail Küçükkaya hakkında Akşam gazetesi, Turkcell, Telsim iddiaları

15.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İsmail Küçükkaya ile ilgili Akşam gazetesi Ankara temsilciliği zamanlarındaki yaşananlara ilişkin büyük iddialar sosyal medyada yer aldı. İsmail Küçükkaya Akşam gazetesi Ankara temsilcisi nasıl oldu? İsmail Küçükkaya'nın geçmişteki ilişkilerinde Turkcell Telsim olayı iddiası sosyal medyayı salladı.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı canlı yayının moderatörlüğünü alan Fox TV Çalar Saat programı sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya ile ilgili geçmişte yaşanan bazı ilişkilerine dair büyük iddialar sosyal medyada yer aldı.

Twitter'da yayınlanan bir flooda (tweet dizisi) göre İsmail Küçükkaya'nın Akşam gazetesine geçişi olayı tarafsız bir gazeteci olamayacağına dair kanıt. Fatma Sibel Yüksek isimli Twitter kullanıcısı hazırladığı floodla şunları aktarıyor;

1- Şimdi size pazar günü yapılacak büyük düelloyu yönetecek olan İsmail Küçükkaya'nın neden "TARAFSIZLIK" vasfı taşıyamayacağına dair önemli bir bilgi vereceğim. Küçükkaya ile Binali Bey'in tanışıklığı ve hukuku biraz eskiye dayanır. Hem de önemli bir olay üzerinden. Şöyle ki:

2- Sene 1998 Çukurova grubunun sahibi Mehmet Emin Karamehmet, kendisini dünyanın önde gelen zenginleri arasına sokacak olan Turkcell dosyasının akıbetini doğal olarak çok merak ediyordu. Bu dosya Ulaştırma Bakanlığı'nın kozmik odalarında tutuluyordu

3- Bir gün Karamehmet'e Sabah gazetesinden Uzan grubuna ait Star gazetesine transfer olmuş acar bir Ulaştırma Bakanlığı muhabirinden bahsettiler. Oğlan Fatih Çekirge'nin yetiştirmesi, çok iyi koku alan, parayı seven...

4- Tatlı dili ve güler yüzü ile haber kaynaklarıyla çok iyi ilişkiler kuran "başarılı" bir muhabirdi. Bunun bir de kendisi gibi acar, uyanık, Nuray Başaran diye İzmirli bir kankası vardı. Acar oğlan, tahmin ettiğiniz gibi Ismail Küçükkaya'ydı.

5- Bu uyanık ikili, Karamehmet'e kendilerinden söz edildikten sonra hemen harekete geçtiler. Hedef kozmik Türkcell dosyasıydı. Bakanlığın altından girip üstünden çıktılar(yöntemler ve işbirlikleri ayrı bir flood konusu)ve bu önemli dosyayı alıp Karamehmetin önüne koymayı başardılar

6- "Önüne koymak" derken tabii bedavaya değil. O dönem Ismail ve Nuray'ın bu dosyanın karşılığında Karamehmet'ten 80'er bin dolar aldıkları çok konuşuldu. İsmail hemen koşup kendisine bir villa aldı. Karamehmet bununla da yetinmeyip bu ikiliye yüksek maaşlarla Akşam'da köşe verdi.

7- Bu olayla birlikte Allah İsmail'e yürü ya kulum dedi. Dedi ama İsmail de bunu hak etti doğrusu. 2002 seçimiyle AKP iktidar olunca, İsmail Ulaştırma Bakanlığı üzerinden yürümeyi sürdürdü. Bu kez muhatap dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dı.

8- Ismail, Binali Bey'le de çok yakın ilişkiler kurdu. Binali Bey'e eski hükümetler döneminde Bakanlık'ta olup bitenlerle ilgili çok faydalı bilgiler verdi. O zaman AKP'liler iktidar olmuşlar ama şimdiki gibi muktedir olamamışlardı.

9- En sevdikleri insan tipi, eski hükümetler dönemini iyi bilip kendi saflarına geçen insan tipiydi. Bu ilişki Ismail'i önce Akşam gazetesinin Ankara temsilciliğinden genel yayın yönetmenliğine, oradan da Tayyip Beyin uçağının daimi yolcuları arasına taşıdı.

10- Karamehmet'i bir dosya ile mutlu etme başarısını gösteren İsmail, Ulaştırma Bakanlığı'ndan elini hiç çekmedi. Binali Bey göreve gelince de ilişkisini onunla sürdürdü. Bakanlarüstü bir gazeteci oldu anlayacağınız.

11- Ekrem Bey'e tanışıklığı var mı bilmem ama Binali Bey ile 17 yıllık samimi bir ilişkisi var. Umarız bu tanışıklık pazar günü İmamoğlu'nun aleyhine sinsi nakışlar dokumaz.

İsmail Küçükkaya hakkındaki iddiaların tweet floodu

Ayrıca Haber Vaktim isimli haber sitesinin 2008 yılında yayınladığı haber ile olaylara ilişkin detaylar veriliyor. Söz konusu habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kordon'da yapılan ''çemberli'' sosyal mesafe kuralı İstanbul'da Caddebostan sahilinde de uygulanmaya başlandı.

11 Mayıs 2020 tarihinde üniversitelere bildirilen kararın detayları açıklandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde uygulanacak dönem sonu dijital sınavlar için...

Türkiye normalleşme sürecine girmişti. Normalleşme için gevşetilen kuralların ardından 4 ilden kötü haber geldi. Antalya, Artvin, Elazığ ve Bingöl'de haftalar sonra ye...

Medya patronu Acun Ilıcalı, Instagram'da canlı yayında izlenme olarak rekora imza attı.

Çanakkale Bozcaada Çavuş Üzümü Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından tescil edildi. Çavuş Üzümü'nün tanıtımını Ata Demirer, Merve Boluğur, Feridün Düzağaç gibi isimle...

Antalya'nın Kaş ilçesinde çıkan orman yangını sonrası oluşan görüntü, görenleri üzdü. Kaş'taki yangın villalara ulaşmadan kontrol altına alındı. Sosyal medyada yangını...

Çorlu'da polislerin eve girmeleri için küfürlü bir şekilde vatandaşları uyardığı ve ardından şiddet uyguladığı iddia edildi.

Yazarlar
Website Security Test