Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KYK Borcu silinmesi için Twitter'da öğrencilerden büyük tepki

25.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Birçok KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) kredi borcu olan öğrenci, #KYKBorcuBelimiziBüktü etiketi ile Twitter'da dünya gündeminde bir numara oldu. Sosyal medyada KYK borçları silinmesi için büyük talep. Son dakika KYK borçları silinecek mi?

Twitter'da #KYKBorcuBelimiziBüktü etiketiyle yazan öğrenciler söz konusu etiketi Twitter'da popüler konular anlamına gelen TT sıralamasında 1. sıraya taşıdılar. #KYKBorcuBelimiziBüktü etiketi an itibariyle Twitter'ın Türkiye ve Dünya gündeminde 1 numara.

Binlerce öğrenci aynı etiketi kullanarak attıkları tweetlerde hükumet yetkililerine KYK borçlarıyla ilgili taleplerini ilettiler. Öğrencilerin talebi üniversite yıllarında aldıkları KYK kredi borcunun silinmesi.

Bazı öğrenciler hükumetin bu konuda bir adım atacağına inanmasına rağmen büyük çoğunluğun böyle bir şeyin ihtimalini çok düşük gördüğü son derece açık. Nitekim bazı öğrenciler etiketi kullanarak attıkları tweetlerde hükumetin politikalarını eleştirerek, "Suriyeli öğrencilere burs, bize kredi veriliyor" gibi yorumlar yapıyor. 

Henüz hükumet kanadında KYK borçlarıyla ilgili en ufak bir hareket yok. Ancak geçtiğimiz yıl (2018) Kasım ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan konuya ilişkin kredi almış ve ödeyemeyen gençler için üzücü bir açıklama gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kredi ve burs konularına yönelik yaptığı açıklamasında, "Gençlerimizde şöyle bir anlayış var. İlla burs… Niye burs? Bursun geri ödemesi yok. Be evladım, kredi aldığın zaman faizsiz iş bulmadan da değil. İş bulduktan sonra çok basit taksitlerle ödüyorsun. Bu seni bedavacılığa da alıştırmıyor. Bu milletin gençlerine bu yakışır." ifadelerini kullanmıştı.

Bazı öğrencilerin tepkileri;

 

Twitter'da #KYKBorcuBelimiziBüktü etiketi dünya gündemine 1 numara;

Türkiye gündemi;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul'un Pendik ilçesinde çıkan orman yangınını çıkardığı iddia edilen kişinin görüntüleri sosyal medyanın gündeminde.

Van'da yaşanan olay sosyal medyanın gündeminde. ''Verimli bal duası'' yapan arıcılar ve protokol arıların saldırısına uğradı.

Müfid Yüksel kimdir? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız'' mı dedi? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız. Büyük şehirlerde Arap mahalleleri kuracağız'' diyen kim? Yeni Şafak Yazarı M...

İddiaya göre Ferrero'nun fındıklarını çocuk işçiler, düşük ücrete çalışan göçmenler ve tarım işçileri topluyor. Nutella'nın içindeki fındığı Türkiye'de çocuklar mı top...

THK (Türk Hava Kurumu) yangın söndürme uçakları Teknofest İstanbul'da tatbikat yaptı.

Kızılay, aylık 12 bin dolara İstanbul’da ''Türk Kızılayı İstanbul Genel Başkanlık Makamı'' adı altında köşk kiraladı iddiası sosyal medyada.

Ankara’dan yola çıkan Yüksel Hızlı Tren hattını kontrol amacıyla ilerleyen tekli kompartıman, Bilecik merkeze bağlı Ahmetpınar köyü sınırları içindeki tünelde raydan ç...

Yazarlar
Website Security Test