Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Antalya'da 25 öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen öğretmen tahliye edildi

12.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Antalya'da 25 öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen öğretmen tahliye edildi. UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) tahliye kararına sert tepki gösterdi.

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM), 25 öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla yargılanan öğretmenin beraat etmesine adliye önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

İddiaya göre Antalya'da 25 çocuğa cinsel istismarda bulunan öğretmen, istismarın, çocukların beyanları ve pedagog raporlarıyla kanıtlanmasına rağmen tahliye edildi. 

UCİM kurucusu Öğretmen Saadet Özkan ise mahkemenin tutumunun korkunç olduğunu söyledi. Müşteki annesinin mahkeme çıkışında dizlerini dövdüğünü söyleyen Saadet Özkan, "Çok acıydı. Bugün tutuksuz yargılamak üzere tahliyesini verdiler. Biliyoruz ki bugün çıkan tahliye diğer davalara da emsal gösterecek. Eline kalemini almış bir öğretmen vardı. Ama bu bir öğretmen değildi. Bu bir vatan hainiydi. Çok acı. 2016 yılında bu adamla ilgili gelen bir şikayet var. Okul müdürü beni dinliyorsan seninle de bitmedi. Çıkıp, ‘bu adamla ilgili hiçbir şey gelmedi’ dedin. Bir güzel olayı kapattınız. Kurbanlık koyun gibi bu çocukları bu adama verdiniz. Bu adam pencereyi kapattı ondan sonra çocuklara nitelikli cinsel istismarda bulundu. Rezilsiniz, aşağılıksınız, mahlukatsınız. Çocuklara bu kötülüklere yapmaya doymadınız." dedi.

Özkan, "Haber olmasın içerikler bahsedilmesin diye yasak konuldu. Sanık ne güzel elini kolunu kalemini sallaya sallaya hesap soruyor bu ülkenin avukatları ne demeye var? Buna çözümü bulamazlarsa bu vatanın bu insanları net bir şekilde yürüyüşe davet ediyorum. Hep birlikte mücadele edeceğiz. 5 kuruş etmez adamların oyuncağı mı bu çocuklar? Başörtülü anne mücadele ediyor, sosyal demokrat annesi mücadele ediyor" ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Bölgesi ve Marmara için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 13 Eylül 2019 Cuma hava durumu.

İDO sonbahar tarifesi fiyatları ne? Eklenen seferler var mı? İDO deniz yolculuğu fiyat ve seferleri ve ayrıntılar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de (12 Eylül 2019 Perşembe) yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için talimat verdiği söyleniyor. Erdoğan EYT için ne dedi?

İstanbul'da öğretmen Ahmet Naç, okullarla ve eğitim sistemiyle alakalı kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımla gündemde. Ahmet Naç yaptığı paylaşımda okulun ek...

İddiaya göre bir vatandaş ekonomik sıkıntılar sebebiyle Ankara Güvenpark'ta kendini yaktı.

İstanbul Kabataş'ta bir binanın duvarında çarpıcı bir görüntü oluşturuldu. Bir bina duvarına kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için 2018 yılınd...

Yazarlar
Website Security Test