Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rasim Ozan Kütahyalı hakim karşısına çıktı, ne dedi, kendisini nasıl savundu?

30.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Beyaz TV'de söylediği sözler nedeniyle yorumculuk görevinden alınan Rasim Ozan Kütahyalı hakim karşısına çıktı. Rasim Ozan Kütahyalı söylediği sözler için ne dedi? Kendini nasıl savundu? Rasim Ozan Kütahyalı mahkemeye zorla mı getirildi?

İddiaya göre Beyaz TV'de söylediği sözler sebebiyle yorumculuk işinden çıkarılan Rasim Ozan Kütahyalı, gitmediği duruşmalar sebebiyle polisler eşliğinde mahkemeye götürüldü.

Ensonhaber'in aktardığına göre, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan hakkında dava açılan Kütahyalı, bugüne kadar yapılan duruşmalara gitmediği için hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı. Polisler tarafından 19 Temmuz günü mahkemeye götürülen Rasim Ozan Kütahyalı, bu sözleri hakkında konuştu.

Mahkemede ifade veren Rasim Ozan Kütahyalı'nın, "Bu sebeple 20 aydır ekrandan uzağım, dolayısıyla çok ciddi bir sosyal ceza yaptırımı çekmiş durumdayım, tüm gelirimi kaybettim, aile durumum zora düştü, çok üzüldüm. Benim özellikle Bosna'ya ve Boşnaklara karşı özel sempatim vardır, hayatımda en çok gittiğim şehir Saraybosna'dır. Bosna tarihinin ve Aliya İzzetbegoviç'in hayatını gün gün bilen bir insanım. Bu olaydan sonra kendime çok kızdığım için özellikle Boşnak vatandaşlarımızın yaşadığı Bayramyeri Mahallesi'ne gittim, orada bana hiçbir tepki olmadığını gördüm. Bilakis Boşnak kardeşlerimizin sevgisi ile karşılaştım." ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Murat Dizdarer

30.07.2019 - 19:54
Bir Boşnak olarak sana soruyoruz hangi kardeşler sana sevgi göstermiş? Karı koca yalancılıkla, karaktersizlikte, laik cumhuriyet düşmanlığında sınır tanımıyorsunuz. Er geç bunun hesabını ödeyeceksiniz.
Diğer Haberler

Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale'de eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen ve dün son görüntüsü sosyal medyanın gündemine oturan Emine Bulut için bir tepki de İzmir K...

Emine Bulut'un öldürüldüğü videoyu çeken kişi kim? Emine Bulut'un boğazı kesilirken ve kanlar içindeyken nasıl video çekildi? Emine Bulut cinayetiyle ilgili merak edil...

Türk Hava Kurumu (THK) yangın söndürme uçaklarının uçtuğu ve su döktüğü görüntüler sosyal medyanın gündeminde.

CNN Türk haber spikeri Semiha Şahin, bugün Emine Bulut cinayetini canlı yayında anlatırken ağladı.

Geçirimli beton nedir? Su baskınlarını önleyebilir mi? Suyu emen beton, suyu ne yapıyor? Son günlerde İstanbul’da görülen aşırı yağmurlu hava, bunun sonucunda gerçekle...

Son kadın cinayetleri Emine Bulut ve Tuba Erkol sosyal medyanın gündeminde. Türkiye gündemi Tuba Erkol ve Emine Bulut cinayetleriyle sarsıldı.

İnci Sözlük'ün kurucusu Serkan İnci, sosyal medyanın gündemini sarsan Emine Bulut cinayeti hakkında mahkemelerin aileler için verdiği çocuk velayeti kararlarına eleşti...

Yazarlar
Website Security Test