Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İnternetten radyo veya televizyon yayını yapmanın ücreti değişti

1.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bugün (1 Ağustos 2019 Perşembe) Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenlemelere göre internetten radyo veya televizyon yayını yapmanın fiyatlarında ciddi değişiklikler oldu. İnternetten radyo veya televizyon yayını yapmanın ücreti ne kadar oldu?

1 Ağustos 2019 Perşembe (bugün) yayımlanan Resmi Gazete'de değişen yönetmeliğe göre internetten radyo ve televizyon yayını yapmanın ücretlerinde değişikliğe gidildi.

Yönetmelikte İNTERNET-RD yayın lisansı ücreti 10 bin Türk Lirası; İNTERNET-TV ile İNTERNET-İBYH yayın lisansı ücreti 100 bin Türk Lirası; internet ortamından yayın iletim yetkilendirme ücreti ise yıllık 100 bin Türk Lirası olarak belirlendi.

İnternet ortamından tele alışveriş konulu tematik yayın lisans ücretleri birinci fıkradaki bedellerin 5 katı olarak hesaplanacak.

Ücretler, Vergi Usul Kanunu'nu uyarınca ilan edilen yeniden değerleme oranında arttırılmak suretiyle belirlenerek Üst Kurulun internet sitesinde yayınlanacak ve takip eden ocak ayı başından itibaren uygulanacak ve internet ortamından yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihte geçerli olan tarifeye göre ödenecek. İnternet ortamından yayın lisansı 10 yıl süreyle verilecek. Sürenin başlangıcı olarak belgenin düzenlendiği tarih esas alınacak.

1 Ağustos 2019 Perşembe tarihli Resmi Gazete'nin tamamı için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

zamcık

02.08.2019 - 13:12
Zam yapıldı yazmak bu kadar mı zor:) ciddi değişiklik oldu ne demek :)
Diğer Haberler

Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale'de eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen ve dün son görüntüsü sosyal medyanın gündemine oturan Emine Bulut için bir tepki de İzmir K...

Emine Bulut'un öldürüldüğü videoyu çeken kişi kim? Emine Bulut'un boğazı kesilirken ve kanlar içindeyken nasıl video çekildi? Emine Bulut cinayetiyle ilgili merak edil...

Türk Hava Kurumu (THK) yangın söndürme uçaklarının uçtuğu ve su döktüğü görüntüler sosyal medyanın gündeminde.

CNN Türk haber spikeri Semiha Şahin, bugün Emine Bulut cinayetini canlı yayında anlatırken ağladı.

Geçirimli beton nedir? Su baskınlarını önleyebilir mi? Suyu emen beton, suyu ne yapıyor? Son günlerde İstanbul’da görülen aşırı yağmurlu hava, bunun sonucunda gerçekle...

Son kadın cinayetleri Emine Bulut ve Tuba Erkol sosyal medyanın gündeminde. Türkiye gündemi Tuba Erkol ve Emine Bulut cinayetleriyle sarsıldı.

İnci Sözlük'ün kurucusu Serkan İnci, sosyal medyanın gündemini sarsan Emine Bulut cinayeti hakkında mahkemelerin aileler için verdiği çocuk velayeti kararlarına eleşti...

Yazarlar
Website Security Test