Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tarihi Eminönü Balıkçısı'nda darp olayı sosyal medyanın gündeminde

7.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük'te bir yazar İstanbul Eminönü'nde bulunan Tarihi Eminönü Balıkçısı'nda darp edildiği iddiasıyla başlık açıp kamuoyu oluşturdu. Tarihi Eminönü Balıkçısı'nda yaşandığı iddia edilen darp olayı sosyal medyanın gündeminde.

Ekşi Sözlük'te bir yazar Tarihi Eminönü Balıkçısı'nda yaşadığını iddia ettiği bir darp olayını anlattı. "tarihi eminönü balıkçısında yaşanan vahşet" başlığını açan 'lightkun' isimli yazar uzun bir entry (girdi) yazarak yaşadığı olayı "vahşet" olarak niteleyip kamuoyuyla paylaştı.

#eminönündevahşet
Diye twitterda başlık açıldı ordan da konuyu türkiye gündemine taşıyabiliriz.

Müşterisinin uyarısına hakaretle karşılık veren hatta tüm ekibiyle saldıran ve öldürmeye teşebbüs eden çalışanların bulunduğu işletmenin gerçekleştirdiği vahşettir. Burdan sonrasını arkadaşımın ağzından aktarıyorum.

--- spoiler ---

Pazar günü (4 ağustos 2019) 2 abim ve eşleriyle saat 17 civarı tarihi eminönü balıkçısı’na gittik. Beş tane balık ekmek aldık. Oturduğumuz andan itibaren çalışanlar özellikle kadınları rahatsız ederek hepimize kabaca davranıyorlardı. Birkaç defa garsonun dikkatsizce yengeme çarpmasının ardından küçük abim çalışana “dikkat etsene kardeşim” diyerek uyarıda bulundu. Garson “ne dikkat edecem” diye karşılık verince abim “kadınları rahatsız ediyorsun, dikkatlice geçebilirsin” diye cevap verdi. “Bilerek mi yapıyorum” diye bağırınca abim “kusura bakma desen konu kapanacak” diye cevap verdi. Garson “senden özür mü dileyecem, sinir etme amına koydurtma” diyince büyük abim “ne biçim konuşuyosun kardeşimle” diye çıkıştı. Garson ana-bacı söverek bağırınca ben ayağa kalktım ve “ne biçim konuşuyon lan” diyerek üzerine yürüdüm. O an garson geri çekilince birden çevredekiler beni tuttular. Birkaç saniye içinde gemi ve turşucuda çalışan yaklaşık 20 kişinin üzerimize doğru koştuğunu gördük. Ne olduğunu anlamadan bize saldırdılar. 3ümüzü de ayrı köşelere çekerek yumruk ve tekmeler savurdular. Ben darbelerden korunmak için kapandım. O sırada üzerime kesici aletle koşan birini gören küçük abim önündeki saldırganları dağıtarak koşan kişiyi engelledi. Korunmasız kaldığı için yüzüne ve vücuduna fazlaca darbe aldı. Pala olduğunu düşündüğümüz kesici aletle kafasına gelen darbe sonrası kanlar içinde yerde kaldı. Bunu görünce kendimi savunmayı bırakıp küçük abimin yanına koştum. Çevresindeki saldırganları uzaklaştırmaya çalıştım. Yerde kan birikince saldıranlar uzaklaştı. Bu olaylar sırasında 2 yengem de çığlıklar atarak saldırganları engellemeye çalıştılar. Büyük abim de aldığı darbelerden sonra ayakta durabilecek durumdaydı ve onunla beraber yerde yatan abimi kenara çektik. Hemen ambulans ve polisi arayarak 20 kişi tarafından silahlı saldırıya uğradığımızı ve abimin ciddi şekilde yaralandığını söyledim. Bu sırada abimin doktor eşi ilk müdahaleyi yaptı.

Olayın daha trajik kısmı bundan sonra başladı. 10 dakikalık yürüme mesafesindeki sirkeci karakolundan en az 25 dakika sonra geldiler. 20 kişi tarafından saldırıya uğradığımızı ihbar etmemize rağmen sadece 2 kişi gelmişlerdi. hiçbir müdahalede bulunmadan olayla ilgili sorular sordular. tutanak tuttuklarını ve karakolda ifade verdikten sonra şikayette bulunabileceğimizi belirttiler. Emniyet ekiplerinden yaklaşık 15 dakika sonra ambulans geldi. ambulans geldiğinde emniyet ekipleri bir anda kayboldular. Hastanede 3ümüz de darp raporu aldıktan sonra karakola ifade vermeye gittik. İşletmenin yetkilileri biz gittiğimizde ordaydı. Polis aracılığıyla özür dileyip uzlaşmak istediklerini söylediler, kabul etmeyip sürece devam etmek istediğimizde tutanağın tutulmadığını öğrendik. Tutanağın tutulmadığını duyan daha rütbeli olduğunu düşündüğümüz polis olay yerine kim gittiyse o uğraşsın diyip kapıyı çarparak odasına girdi. Bizimle hiçbir polis ilgilenmek istemiyordu. iletişimde olduğumuz polis durmadan işletmenin yetkilileriyle görüşüp bize geliyordu. Önce elimize bir kimlik fotoğrafını tutuşturup kişiyi teyit etmemizi istedi. Emin olmadığımızı söyleyince kesin tespit etmemiz İçin bizi zorladı. Sebep olarak ‘uzlaşma olmazsa arbede çıkabilir.(karakolda(!))’dedi. Bu tehditvari cevaptan sonra fotoğraf üzerinden kişiyi tespit edemeyeceğimizi yineledik. Kamera kayıtlarının bu durumu çözmeye yeteceğini söyleyince emniyet kameralarının bozuk olduğunu söyledi. Belediye kameraları da dahil diğer kayıtları alabiliyosanız alın dediler. Eksik veya hatalı ifade ve tutanakları imzalatmaya çalışmaları da cabasıydı.

Süreç boyunca bizimle ilgilenmeyen, başından savan polis memurlarının aile büyüklerimizin gelip olaya müdahil olmalarıyla tavırları değişti. en baştan ifademizi alıp süreci biraz daha ciddiyetle takip etmeye başladılar.
Fakat hala kesin sonuç alabileceğimize emin değiliz. birileri sürecin ilerlemesini engelliyor. Kamera kayıtlarına hala ulaşamıyoruz. yengelerimin yaşadığı travma, benim ve büyük abimin vücudundaki morluklar, en önemlisi de küçük abimin kafasındaki 20-25 civarı dikiş yanlarına kar kalmamalı. şehrin göbeğinde, günde ortalama beş milyon insanın geçtiği bir yerde bu magandaların böyle rahatça eşkıyalık yapmasına göz yummak istemiyoruz.

--- spoiler ---

şimdi benim merak ettiğim birkaç konu var.
1- istanbulun en işlek ve turistik yerinde çalışanlar hakaret etme, yaralama ve öldürmeye teşebbüs etme cürretini nerden buluyor?
2- istanbulun en işlek ve turistik yerinde niye hiçbir kolluk kuvveti bulunmuyor?
3- istanbulun en işlek ve turistik yerinde 20den fazla kişinin karıştığı kanlı bıçaklı kavgaya neden 2 polis intikal ediyor?
4- istanbulun en işlek ve turistik yerinde çıkan kanlı bıçaklı kavgaya müdahale neden 25 dakikayı buluyor?
5- olay yerine gelen polisin tuttuğu tutanak nereye kayboluyor?
6- polis pişkin pişkin en merkezi mıntıka kamerasının bozuk olduğunu nasıl söyleyebiliyor?
7- kasten yaralama suçu ve kasten öldürme suçuna teşebbüsün işlendiği vakada neden olay yerine gelen polisler tarafından gözaltı işlemi uygulanmıyor?
8- onlarca kişinin müdahil olduğu olaydaki tüm suçlar niçin polisin elinde kimliği bulunan 19 yaşındaki bir şahsa yıkılmak isteniyor?
9- karakoldaki memurlar neden ilgilenmekten kaçınıyor?
10- türkiye'de suçluların tutuklanması için ölmemiz mi gerekiyor!

Edit: arkadaşlar yoğun ilginiz şu işletmenin yaptığı barbarlığın ve yozlaşmış polislerin yaptıklarının yanına kar kalmayacağı hakkında umut ışığı oldu. Çok teşekkür ederim ve mesajına cevap veremediklerimden özür dilerim.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 11 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Berat

09.08.2019 - 16:57
Geçmis olsun ama orda çalısanlara edilen küfür söylenilen laflar kapatılsın diyen ağızlar nekadar kolay hersey orda ailesine ekmek götüren 100lerce insan var biseylerı yazarken boş yapmayın

Seçkin

08.08.2019 - 15:22
Yıllardır gidip ailece balık ekmek yediğimiz yerden bahsediliyor. Bukadar linç edilmesi art niyet taşır münferit bir olayı genellememek lazım olduysa geçmiş olsun suçlusu varsa cezasında çeker ancak genelleyip orayı linç etmeye kalkmak doğru değil.
Diğer Haberler

Müge Anlı'nın 2011 Van Depremi ile ilgili söylediği sözler bugün depremin yıl dönümünde tekrar gündeme geldi.

Kayseri'de kayıp ilanı verip eşini arayan sonrasında eşini diri diri yaktığını itiraf eden kişi sosyal medyanın gündeminde.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Vergi Kanunu'ndaki değişiklikler ile ilgili Türkiye'de top koşturan futbolculara ağır vergiler gelebileceğini yazdı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, kumarhanelerle ilgili yeni düzenleme getiriyor.

Ağrı'da şehit olan Er Burak Zekeriya Altınok'un KHK ile polislikten ihraç edilip 16 ay hapis yattığı ortaya çıktı.

Gaziantep'de inanılmaz bir olay yaşandı. Kına gecesinde damadının boğazını keserek öldüren Mehmet G., korkunç cinayeti neden işlediğini de açıkladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Soçi'de yapılan zirve sona erdi. Türkiye ile Rusya arasında Su...

Yazarlar
Website Security Test