Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Tarihi Eminönü Balıkçısı olayı açıklaması

8.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 4 Nisan Pazar günü Eminönü Mahallesi Rüstempaşa Caddesi'ndeki balıkçıda yaşanan darp konusuyla alakalı sosyal medyada yer alan konunun ilk ihbarının komuta merkezine saat 16.54'te ''Çalışanlar ağabeyime sopayla vurdular.'' şeklinde devam eden bir kavga olarak değil, ''darba uğramış bir vatandaş'' konusu olarak geldiği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan olaya ilişkin açıklamada, bölge ekibinin olay yerine saat 16.57'de ulaştığı, insan kalabalığından ve yürüme mesafesinden dolayı ekip memurlarının yaralı şahısla ihbarı aldıkları andan yaklaşık 5-6 dakika sonra mülaki oldukları aktarılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Ekip memurları yaralı şahısla mülaki olduklarında şahsın kafasından yaralandığını görmüş ve telsiz marifetiyle yaralı şahıs olduğunu 112 ekiplerinin acele etmesi konusunda uyarılmasını merkeze bildirmiştir.

Yaralı şahsa olayı kimlerin yaptığı sorulduğunda yaralı şahıs, şu an yapanları gösteremeyeceğini, önce hastaneye gitmek istediğini belirtmiştir. Şahsın yanındaki aile bireylerine kimlerin yaptığı sorulmuş, onlar da şimdi söyleyemeyeceklerini, şahısların şu an orada olmadığını, daha sonra şikayetçi olacaklarını belirtmişlerdir.

112 ekiplerinin ivedi gelmesi için ekip memuru konu ile alakalı kendi cep telefonu ile 112'yi aramış, akabinde 112 ekipleri gelmiş ve şahsa ilk müdahaleyi yapıp Cerrahpaşa Hastanesi'ne götüreceklerini beyan etmişlerdir.

Diğer aile fertleri de kendi araçları ile gideceklerini, hastanedeki işlerinden sonra şikayetçi olacaklarını ifade etmiş, ekip memuru da bu konuda nasıl yol izlemeleri yönünde bilgi verdikten sonra devam eden bir konu olmadığını, şahısların daha sonra şikayetçi olmak istediklerini komuta merkezimize bildirdikten sonra olay yerinden ayrılmıştır."

Olayla ilgili müracaatın ardından 8 kişinin yakalandığı ve savcılık talimatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı kaydedildi. 

Ayrıca olayın yaşandığı Tarihi Eminönü Balıkçısı'ndan da açıklama geldi. Açıklamada, "4 ağustos 2019 tarihinde yaşanmış olan vehim olay sırasında teknede değildim. Yaşanan olaya garsonun nobran ve saygısız tutumunun neden olduğunu sonradan öğrendim. Kendisi ile ilgili gereği defaatle yapılmıştır. Olay sırasında diğer tekne çalışanlarımızın olaya olumsuz müdahalesi olmamış, aksine olayların büyümesini engellemeye çalışmışlardır. Olaya sebebiyet veren garsonun o bölgede çalışan aile fertleri, akrabaları ve arkadaşları müşterileri darp etmiş ve yaralamışlardır. Kendilerinden müessesemiz adına özür diliyorum. İnsan sağlığına zarar gelen hadiselerde her ne kadar zararın tazmini mümkün olmasa da bu hususta elimden geldiğince mağdurların zararını tazmin etmeye çalışacağım. Sizlere bir hususu daha arz etmek isterim. Bölgede daha evvel beni de mağdur edecek sekilde yaralama olayı vuku bulmuştur. Bizatihi olayın mağduriyetini yaşamış birisi olarak bölgede yaşanan olumsuz hadiseleri engelleme hususunda ben ve kooperatifimiz müşterek hareket etmekteyiz. Konukseverligimizden ve müşterilerimizin hukukunu her sartta koruyacagimizdan kimsenin şüphesi olmasın. Müessesemizin ve şahsımın olayla herhangi bir ilgisi olmadığını kamuoyuna saygıyla arz ederim.

Olayın ayrıntıları için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

17 Ağustos 2019 Cumartesi İstanbul'da sağanak yağış etkili oldu. Yağış ne kadar sürecek? İstanbul hava durumu. Hangi ilçelerde etkili oldu? Ölü, yaralı ve kayıp var mı...

İstanbul Bayrampaşa halinde domateslerin çöpe döküldüğü iddiası sosyal medyayı karıştırdı.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay 2019 yılı Toplu İş Sözleşmesi protokolünde mikrofonun açık olduğunu fark etmedi ve çok konuşulacak sözler söyledi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde tacize uğradığı ve sonrasında intihar ettiği iddia edilen Emre için sosyal medyadan çağrı var.

Ömer K. isimli bir Türk, iddiaya göre Almanya'nın Berlin kentinde kadın polis kılığında aylarca gezdi.

Şarkıcı Koray Avcı, Irak'ta bir konser verdi ve iddiaya göre Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağını indirtti.

Kurban bayramının ikinci gününde bir kurbanlığın linç edildiği görüntüler sosyal medyada tepki topladı.

Yazarlar
Website Security Test