Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Eminönü balıkçıları kaldırılacak mı? Sosyal medyada büyük kampanya

8.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Eminönü balıkçıları kaldırılma tehlikesiyle karşı karşıya. Sosyal medyada Eminönü'ndeki balıkçıların kaldırılması yönünde büyük bir kamuoyu oluştu.

Nisan ayında 'Tarihi Eminönü Balıkçısı'nda yaşanan ve dün akşam saatlerinde (7 Ağustos 2019 Çarşamba) sosyal medyada gündem olan olayın ardından İstanbul Eminönü'nde bulunan balıkçı teknelerinin kaldırılmasına ilişkin kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor.

Yaşanan olaydan sonra sosyal medyada oluşan büyük tepkinin ardından Ekşi Sözlük'te 'gitme be fiko' nickli yazar 'eminönü'ndeki balıkçılar kaldırılsın kampanyası' isimli bir başlık açtı. Eminönü'ndeki balıkçıların çevreye rahatsızlık verdiği iddiasına bulunan yazar şöyle yazdı; "Bildiğiniz üzere bir ara bu balıkçı tekneleri kaldırılmıştı Eminönü'nden. Hatırlayanlar bilir Eminönü kendine gelmiş ve ordaki rezil görüntü ortadan kalkmıştı. Bu balıkçı tekneleri gerek denizi gerek meydanı çöp içinde bırakıyor. İğrenç koku ve duman her yeri kaplıyor. İnanın oluşan kokudan dolayı otobüs beklerken insan kusacak gibi oluyor. Hindistan'dan beter bir görüntü var ortada, karman çorman bir ortam, her yer çöp. Akşam yaktıkları ışıklarla çin kerhanesi gibi parlıyorlar. Burası tarihi yarımadanın içinde. Birçok turistik yerin yakınında. Bu rezilliğe daha fazla müsade edilmemesi gerekiyor. İstanbul'da insanların denizi görebileceği yer zaten sınırlı, bu açgözlü seyyar balıkçılar meydanı işgal etmiş durumda, denizi görecek yer de bırakmamışlar. Bunlar kaldırılırsa İstanbul bir şey kaybetmez ancak Eminönü çok şey kazanır. İsmi ayırd edilmeden hepsinin kaldırılması gerekiyor artık.

Üstelik bugün görüyoruz ki mafyavari tipler ele geçirmiş buraları. Bir insanın kafasına satırla, palayla vurarak öldürmeye teşebbüs eden tipler bunlar. Ne İstanbul ne de İstanbul halkı bu rezilliği hak ediyor. Bu işgalci şehir eşkıyaları artık İstanbul’un kalbinden def edilmeli!

Malumunuz Ekşi Sözlük ülkede gündemi etkileyebilen bir platform. Herkes destek verirse eminim ki yetkililer de kulak verecektir bu çağrıya. Bu kampanya Twitter'a taşınıp ilgililerin dikkati çekilmeli bir an önce."

Yazar ayrıca İstanbul Beyaz Masa ve Fatih Belediyesi mail adreslerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Twitter adreslerini de yazdığı entry (girdi)'ye ekleyerek kullanıcılardan çağrısına yanıt bekliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

GezginFest İzmir'de birçok uygulamaya sosyal medyada festivalci gençlerin tepkileri var. Özellikle Ekşi Sözlük'te GezginFest İzmir ile ilgili başlık açıldı ve katılanl...

Diyarbakır'da kayyum protestosuna polis müdahalesi yapıldı. Diyarbakır'daki protestolara polisin müdahalesinin fotoğrafları ve videoları sosyal medyada dolaşımda.

Sosyal medyada dolaşan bir videoya göre Yenikapı - Havalimanı metro hattında yaklaşık 15 kişilik Arap grubu olay çıkardı.

Türkiye Çevre Eğitimi Vakfı (TÜRÇEV), çeyrek asrı dolduran faaliyeti süresince edindiği deneyimlerle Ankara’da Vakfın yıl boyunca yürüttüğü çalışmaların değerlendirild...

Kanada Başbakanlık Ofisi, İzmir Barosu'na yolladığı yazı ile Kaz Dağları konusunda kendilerine yapılmış başvuruyu dikkatle incelediklerini bildirerek İzmir Barosu Başk...

Fazıl Say ile birçok vatandaş sabah saatlerinde Kaz Dağları'ndaydı. Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, Kaz Dağları için bir konser verdi. Buluşmaya birçok ünlü isim ...

17 Ağustos 2019 Cumartesi İstanbul'da sağanak yağış etkili oldu. Yağış ne kadar sürecek? İstanbul hava durumu. Hangi ilçelerde etkili oldu? Ölü, yaralı ve kayıp var mı...

Yazarlar
Website Security Test