Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KYK yurtlarındaki kablosuz internete kota geldi Wifi artık sınırsız değil

10.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı devlet yurtlarında, öğrencilere kişi başı aylık 16 GB internet kotası uygulaması getirildi. Son yıllarda tüm devlet yurtlarındaki internet erişimi sınırsızdı. Öğrenciler, yurtların kalabalık olduğu zamanlarda internetin yavaşlamasından yakınsalar da bir kota sınırlaması bulunmuyordu.

Yapılan son düzenleme ile 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurtlarında kalacak öğrencilerin kullanacağı internet miktarına kota getirildi. Buna göre öğrenciler ek ücret ödemeden kişi başı aylık 16 GB kotaya sahip olacaklar. Öğrenciler, bu durumu KYK Wi-Fi sistemine kişisel bilgileriyle giriş yapınca fark ettiler.

Kredi Yurtlar Kurumu’nun önceki yıllarda olduğu gibi cüzi bir ücret karşılığında ek süre ya da ek kota uygulayıp uygulayamayacağı merak konusu. Ayrıca halihazırda sınırsız olarak sunulan internet erişiminin neden kota ile sınırlandırıldığı konusunda da henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Aylık 16 GB interneti bir ay için hesaplarsak eğer öğrencilerin günlük yaklaşık 500 mb'lık bir kullanım hakkı olacak. 500 mb internetin de bir gün için yeterli olması günümüz internet kullanım miktarları göz önüne alındığında imkansıza yakın oluyor.

Büyük hali için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 6 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Alpay

21.10.2019 - 00:51
Her ayın 1inde mi

Alpay

21.10.2019 - 00:50
İnternetin ne zaman yenildiğini biliyor musunuz
Diğer Haberler

İdlib'den yine acı haber: Milli Savunma Bakanlığı Twitter'dan duyurdu. İdlib'de 2 asker şehit, 5 asker yaralı.

Sosyal paylaşım sitelerinde 'yemek' amacıyla toprak satışının yapılması dikkat çekti. Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Çocuk Hematoloji Uzmanı Dr. Çetin Timur,...

Ünlü popçu Aleyna Tilki'den 'Filozof Çocuk' olarak bir anda popüler olan Atakan Kayalar hakkında bir paylaşım yaptı.

Öğrencilerin bahçede beslediği, önlük giydirip okul sırasında yanlarında oturttuğu köpek Fındık'ın hastalandığı bilgisi paylaşıldı.

NATO, Türk ordusuna özel hazırladığı videoyu resmi sosyal medya hesabından paylaştı.

Bir intihar haberi de Burdur'dan geldi. İddiaya göre ağır tonaj aracı yıkamacılığı yapan Avni Ç., kendini ağaca asarak yaşamına son verdi. Avni Ç.'nin cesedini çoban İ...

Ankara'da Başkentgaz önünde bir araya gelen yurttaşlar, yüksek gelen faturalar nedeniyle itiraz dilekçeleri hazırlayıp yetkililere sundu.

Yazarlar
Website Security Test