Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KHK'lı Platformları'ndan Ankara KHK'lılar Büyük Buluşması için büyük çağrı

25.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile işlerini kaybedenler 5-6 Ekim 2019 tarihi için Ankara'yı işaret etti.

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında 200 bine yakın kişi OHAL sürecinde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevindeki işlerinden atıldı.

Kararnameyle işlerini kaybedenler 'KHK'lı Platformları' ismiyle Ankara'da toplanma çağrısı yapıyorlar. 5-6 Ekim 2019 tarihinde Ankara'da düzenlenecek "KHK'lılar Büyük Buluşması"na tüm KHK'lılar davet edildi. KHK'lı Platformları'ndan yapılan çağrı şu şekilde;

"Bizler, Türkiye’nin Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnameleri ile görevlerinden uzaklaştırılmış ve bir anlamda sivil ölüme terk edilmiş çoğul yüzleriyiz. Yurttaşlık ve yaşam hakkı elinden alınan bizler, ilk kez Türkiye genelinde katılıma açık bir etkinlikle bir araya gelmeyi planlıyoruz. Çoğulculuğumuzdan aldığımız güçle sesimizin ülke çapında duyulması için destek ve dayanışmanızla sizi yanımızda hissetmek istiyoruz.
Bu kapsamda, 5 – 6 Ekim’de Ankara’da gerçekleştireceğimiz KHK’lılar Büyük Buluşması’nda sizi de aramızda görmekten büyük bir mutluluk ve onur duyacağız.

Katılım sağlayamamanız durumunda, şayet etkinliğimizde yayımlanmasını uygun görürseniz, KHK’lılara ilişkin görüşlerinizi ifade eden yazılı ya da görsel mesajınızı bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz. Sosyal medya başta olmak üzere tüm platformlarda ve yazılarınızda bizlere desteğinizi talep ediyoruz.

Etkinliğimizin; sadece KHK’lar ile ilgili sorunların ve çözümlerinin tartışılmasına zemin hazırlamayacağını, aynı zamanda yıllardır birikmiş oldukça önemli birçok sorunun tartışılmasının kanallarını açarak, yeni bir toplumsal sözleşmenin arka planını oluşturabilme potansiyeli taşıyabileceği düşüncesiyle demokrasi, hukuk ve toplumsal barışın kalıcı bir şekilde tesis edilmesine de katkı sağlayacağını umut ediyoruz.
Saygılarımızla"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müge Anlı'nın 2011 Van Depremi ile ilgili söylediği sözler bugün depremin yıl dönümünde tekrar gündeme geldi.

Kayseri'de kayıp ilanı verip eşini arayan sonrasında eşini diri diri yaktığını itiraf eden kişi sosyal medyanın gündeminde.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Vergi Kanunu'ndaki değişiklikler ile ilgili Türkiye'de top koşturan futbolculara ağır vergiler gelebileceğini yazdı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, kumarhanelerle ilgili yeni düzenleme getiriyor.

Ağrı'da şehit olan Er Burak Zekeriya Altınok'un KHK ile polislikten ihraç edilip 16 ay hapis yattığı ortaya çıktı.

Gaziantep'de inanılmaz bir olay yaşandı. Kına gecesinde damadının boğazını keserek öldüren Mehmet G., korkunç cinayeti neden işlediğini de açıkladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Soçi'de yapılan zirve sona erdi. Türkiye ile Rusya arasında Su...

Yazarlar
Website Security Test