Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye’nin en büyük ilçe fuarı açılıyor

21.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan muzun başkenti Anamur, Türkiye’nin en büyük ilçe fuarlarından biri olan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’na ev sahipliği yapıyor.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Anamur Kaymakamlığı, Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası, Anamur Bozyazı Ziraat Odası Başkanlığı, Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) ve KOSGEB’in destekleri ile organize ediliyor.

Türkiye’nin en büyük ilçe fuarlarından biri olan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı, 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen fuara KKTC Başbakanı Ersin Tatar da katılacak. Fuarı 20 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı stand açacak

Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi’nde 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı bu yıl KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın yanı sıra KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve KKTC Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz de konuk ediyor. 20 binin üzerinde sektör profesyonelinin katılımının beklendiği fuarda KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı stand açacak. Fuar ayrıca KKTC’li iş insanları için de bir ticaret platformu olacak.

Son teknoloji ürünler sergilenecek

Anamur ve çevre ilçelerden de yoğun ilgi gören fuarda sera malzeme ve ekipmanları, sera ısıtma soğutma havalandırma teknolojileri, damla sulama ve ekipmanları, sulama, makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, gübre ve bitki besleme, bitki yetiştirme ortamları, tarım makineleri, ekipmanları, sebze ve meyve işleme ve paketleme makineleri, organik tarım ve uygulamaları, süs bitkileri, peyzaj malzemeleri, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme ve yem üretimi, gıdalar, gıda makineleri sergilenecek. Fuar kapsamında ayrıca eş zamanlı muz, avokado, çilek gibi ürünlerin üretim aşamalarına ilişkin seminerler düzenlenecek.

İş fırsatları yakalanacak

Tarım ürünleri üretimi ve ihracatında önemli bir merkez haline gelen Anamur, bu yıl da Tarım ve Gıda Fuarı’yla sektörün ilgi odağı haline gelecek. Anamur’un mevcut tarım ve gıda potansiyelinin geliştirilmesi, var olan öz kaynaklarının ülkeye ve dünyaya tanıtılması için bu yıl 6’ncısı düzenlenen fuarda yerli ve yabancı ziyaretçiler, yeni tarım teknoloji ve ürünleri ile tanışarak verimli iş görüşmeleri yapma fırsatı yakalayacaklar. Katılımın her yıl giderek arttığı fuarın, sadece tarıma değil turizme de büyük katkıda bulunması bekleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Haftanın videosunda Bağımsız Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in sözleri yer alıyor.

Eski Sağlık Bakanı Müşaviri olduğu iddia edilen Ahmet Emin Söylemez'in kızının mevlit töreni klibi sosyal medyada gündem oldu. Ahmet Emin Söylemez ile sosyal medya fen...

Görkemli tarihi mekanlardan biri olan Hasankeyf'in yıkımı büyük ölçüde tamamlandı. Hasankeyf'in son halini görenler sosyal medyada büyük üzüntü yaşadılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yıl sonu itibari ile Plan ve Bütçe Komisyonu çeşitli bakanlıkların 2020 yılında kullanacakları bütçeleri görüşmeye başladı. Her yıl bü...

KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) 2019 burs sonuçları açıklandı.

Define için kazılan Gümüşhane merkeze bağlı Dumanlı Köyü sınırları içerisinde yer alan Taşköprü Yaylası'ndaki Dipsiz Göl’den define çıkmadı.

İstanbul Karaköy'de güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre bir kişi başörtülü kadınlara saldırdı.

Yazarlar
Website Security Test