Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekşi Sözlük'te 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' kampanyası

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük birçok kişiyi ilgilendiren problemler hakkında kamuoyu oluşturmaya devam ediyor. Sözlükte herhangi bir 'abonelik iptali' için firmalar tarafından istenen 'faks' gündemde.

Ekşi Sözlük, birçok vatandaşın yaşadığı problemler hakkında kamuoyu yaratmaya devam ediyor. Sözlükte şu an konuşulan en popüler konulardan birisi neredeyse tüm firmaların istediği; abonelik iptalleri işlemlerinde faks çekilmesi konusu oldu.

Sözlükte bu sorundan muzdarip birçok yazar kampanyaya desteğini bildiriyor. 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' başlığını açan bir yazar örnek bir şikayet metnini, bu uygulamaya karşı olan yazarlardan CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) göndermelerini istedi.

CİMER'e yollanması istenen şikayet metni;

"Ülkemizde, abonelik sistemiyle çalışan yerli ve yabancı birçok firma, abonelikten ayrılma talepleriyle karşı karşıya kaldıklarında çağ dışı, hiçbir modern ülke ve işleyişte yeri olmayan 'faks' sistemine kullanıcıları mahkum bırakmaktadır. 'Faks' sistemi, firmaların, müşterileri oyalama, üye kalmaya zorlama, bezdirme gibi empati yoksunu ve ahlak dışı kârlılık hırsları için bir kaçış yolu, enstürman haline gelmiştir. Müşteri faks çekse dahi 'faksınız ulaşmadı', 'okunmuyor', 'bize evrak gelmedi' şeklinde basit yalan ve oyalama taktikleri karşısında müşteriler yani bu ülkenin vergi veren, ödemelerini yapan vatandaşları çaresiz kalmaktadır.

Yasal bir düzenlemeyle, firmaların özellikle "abonelikten ayrılmak isteyen" kullanıcılarına karşı kendi çıkarları için kullandıkları bu "faks" masalına bir son verilsin. Bu çağdışı, manasız ve ağır aksat sistemin, firmalara üye olmada ve üyelikten çıkmada bir araç olmasını artık istemiyoruz!"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta bu hafta sonu (5-7 Haziran 2020) tekrar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) sanatçı Haluk Levent’i uzaktan erişimle konuk etti.

İzmir'de camilerden çalan müzikle ilgili gözaltına alınan, ifadesi alınıp serbest bırakılan CHP'li Banu Özdemir'in iddianamesi hazırlandı.

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) 78'incisini düzenlediği Ege Toplantısı'nın konuğu olan Tunç Soyer, pandemi sürecinde İzmir'de yaşananları ve yapılan faaliyet...

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında toplu taşımanın zor yönetilecek işlerden bir tanesi olduğunu hatırlatan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, riskin...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından 1 Haziran itibariyle de tedbirlerle birlikte normalleşmeye geçildi.

Ege Maden İhracatçılar Birliği tarafından organize edilen Moderatörlüğünü Prof. Dr. Faruk ÇALAPKULU’nun yaptığı Hayatımız Maden “Sürdürülebilir Madencilik” konulu çalı...

Yazarlar
Website Security Test