Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekşi Sözlük'te 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' kampanyası

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük birçok kişiyi ilgilendiren problemler hakkında kamuoyu oluşturmaya devam ediyor. Sözlükte herhangi bir 'abonelik iptali' için firmalar tarafından istenen 'faks' gündemde.

Ekşi Sözlük, birçok vatandaşın yaşadığı problemler hakkında kamuoyu yaratmaya devam ediyor. Sözlükte şu an konuşulan en popüler konulardan birisi neredeyse tüm firmaların istediği; abonelik iptalleri işlemlerinde faks çekilmesi konusu oldu.

Sözlükte bu sorundan muzdarip birçok yazar kampanyaya desteğini bildiriyor. 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' başlığını açan bir yazar örnek bir şikayet metnini, bu uygulamaya karşı olan yazarlardan CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) göndermelerini istedi.

CİMER'e yollanması istenen şikayet metni;

"Ülkemizde, abonelik sistemiyle çalışan yerli ve yabancı birçok firma, abonelikten ayrılma talepleriyle karşı karşıya kaldıklarında çağ dışı, hiçbir modern ülke ve işleyişte yeri olmayan 'faks' sistemine kullanıcıları mahkum bırakmaktadır. 'Faks' sistemi, firmaların, müşterileri oyalama, üye kalmaya zorlama, bezdirme gibi empati yoksunu ve ahlak dışı kârlılık hırsları için bir kaçış yolu, enstürman haline gelmiştir. Müşteri faks çekse dahi 'faksınız ulaşmadı', 'okunmuyor', 'bize evrak gelmedi' şeklinde basit yalan ve oyalama taktikleri karşısında müşteriler yani bu ülkenin vergi veren, ödemelerini yapan vatandaşları çaresiz kalmaktadır.

Yasal bir düzenlemeyle, firmaların özellikle "abonelikten ayrılmak isteyen" kullanıcılarına karşı kendi çıkarları için kullandıkları bu "faks" masalına bir son verilsin. Bu çağdışı, manasız ve ağır aksat sistemin, firmalara üye olmada ve üyelikten çıkmada bir araç olmasını artık istemiyoruz!"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Haftanın videosu, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan'ın 'Haydi Çocuklar Camiye Projesi'yle ilgili tepkisi.

Ayasofya Müzesi'nde tesettüre girip çarşafını kaldırarak çıplak poz veren ve Kapadokya'da da Türk bayrağının üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa P...

Friends dizisinden hayranlarına büyük sürpriz. Fenomen dizi özel bir bölümle geri dönüyor.

Atatürk portresi önünde secde eden çocukların sosyal medyada dolaşan görüntüleri tepki topladı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Fevzioğlu’nun yargı bağımsızlığını zedelediği, temsil gücü kalmadığı gerekçesiyle değişim isteyen ve genel kurul çağrısı re...

Diyanet'in 'Telefonu bırak eşinin yüzüne bak' temalı videosu hakkındaki savunması sonrası kuruma yönelik sosyal medyada büyük tepki yükseldi.

Bu yıl, 18-22 Kasım tarihleri arasında ilk kez ara tatile çıkacak öğrenciler için geri sayım başladı. Çocuklarımız tatilde ne yapmalı? Yaşar Üniversitesi Psikoloji Böl...

Yazarlar
Website Security Test