Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TÜSİAD Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri Etkinliği

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TÜSİAD ''Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri'' Etkinliği düzenliyor. Etkinlik ne zaman ve nerede?

Dijital dönüşüm ve Dördüncü Sanayi Devriminin işlerin niteliğini ve iş ortamını hızla dönüştürmesi, insan kaynağından beklenen yetkinlik ve becerileri de değiştirdi. Teknik bilgi kazanımının yanı sıra, gelişmeye açıklık, öz yönetim, açık fikirlilik, yaratıcılık, sorumlu karar alma, iletişim ve ilişki kurabilme gibi sosyal duygusal beceriler giderek önem kazanıyor.

Bu gelişmelerden hareketle TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu çalışmaları kapsamında “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde İş ve Yaşam Yetkinliklerinin Anahtarı” başlıklı bir rapor hazırlandı. Rapor, Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Üyeleri Prof. Dr. Fatoş Erkman, Doç. Dr. Mine Göl Güven, Dr. Behice Ertenü, Dr. Gülistan Gürsel Bilgin, Nur Bekata Mardin, Maggie Pınar, Nişvan Kabakçı ve Merve Kırmacı tarafından kaleme alındı.

Raporun bulguları 6 Kasım Çarşamba günü, Intercontinental Otel’de düzenlenecek bir toplantı ile kamuoyuyla paylaşılacak. Rapor yeni sanayi devriminin eşiğinde sosyal duygusal becerilerin öneminin altını çiziyor. Bu becerilerin etkili şekilde kazandırılabilmesi için kamu, özel sektör ve STK’ların rollerini ortaya koymayı amaçlıyor. OECD Eğitim ve Beceriler Bölümü’nden konuşmacı katılımının yanı sıra, panel oturumuyla eğitim ve iş dünyasından temsilciler iş, okul ve toplumsal yaşamda sosyal ve duygusal becerilerin rolünü ele alacak. Toplantımıza katılmanızdan memnuniyet duyacağız.

PROGRAM:
Tarih: 6 Kasım Çarşamba
Saat: 9.30
Yer: Intercontinental Otel, İstanbul

09.30: Kayıt ve Hoş Geldiniz Kahvesi

10.00: Açılış Konuşmaları

Nüket Küçükel, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Lideri
Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanı*

10.40 TÜSİAD “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde İş ve Yaşam Yetkinliklerinin Anahtarı” Raporu Sunumu

Prof. Dr. Fatoş Erkman, Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Eş Kurucusu
Doç. Dr. Mine Göl Güven, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi

11.15: Fark Yaratan Bir Gelecek için Sosyal ve Duygusal Öğrenme:
Ölçme ve İzlemenin Önemi

Miloš Kankaraš, Project Manager at OECD, Education and Skills Department

11.45: Çay-Kahve Arası

12.00: PANEL : “Sosyal Duygusal Becerilerin Okul, İş ve Toplumsal Yaşamdaki Rolü”

Prof. Dr. Nazlı Baydar, Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi
Nilgün Niord, Lions Quest Yaşam Becerileri Programı
Dr. Özgür Bolat, Eğitim Bilimci
Metin Usta, JLL İnsan Kaynakları Direktörü
Oturum Başkanı: Gamze Dinçkök Yücaoğlu, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı

13.00 : İkram ve Networking

13.30: Kapanış

Etkinlik Moderatörü: Deniz Bayramoğlu

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta bu hafta sonu (5-7 Haziran 2020) tekrar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) sanatçı Haluk Levent’i uzaktan erişimle konuk etti.

İzmir'de camilerden çalan müzikle ilgili gözaltına alınan, ifadesi alınıp serbest bırakılan CHP'li Banu Özdemir'in iddianamesi hazırlandı.

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) 78'incisini düzenlediği Ege Toplantısı'nın konuğu olan Tunç Soyer, pandemi sürecinde İzmir'de yaşananları ve yapılan faaliyet...

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında toplu taşımanın zor yönetilecek işlerden bir tanesi olduğunu hatırlatan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, riskin...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından 1 Haziran itibariyle de tedbirlerle birlikte normalleşmeye geçildi.

Ege Maden İhracatçılar Birliği tarafından organize edilen Moderatörlüğünü Prof. Dr. Faruk ÇALAPKULU’nun yaptığı Hayatımız Maden “Sürdürülebilir Madencilik” konulu çalı...

Yazarlar
Website Security Test