Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Haftanın videosu: Haydi Çocuklar Camiye Projesi

14.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Haftanın videosu, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan'ın 'Haydi Çocuklar Camiye Projesi'yle ilgili tepkisi.

Türkiye'de eğitim ve öğretim gören 6-13 yaş arası çocukların okul tatillerinde gitmesi öngörülen "Haydi Çocuklar Camiye'' projesi 2019 yılının başından beri uygulanmaya başlandı. Projenin 2020 yılında da faaliyette olması bekleniyor. Proje, illerde bulunan ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile ilçe müftülükleri arasındaki işbirliği sonucu Türkiye'de birçok il ve ilçede uygulanmaya başlanmıştı.

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan projeyle ilgili konuşarak, "Türkiye'de okulların tamamınına yakınında kütüphane yok, laboratuvar yok, spor salonu yok, konferans salonu yok ama okul öncesinden itibaren mescit zorunlu. Bilim, sanat, spor, felsefe, ısrarla ve ısrarla iktidar tarafından çok tehlikeli alanlar olarak görülüyor. Çocukların tam da yarıyıl tatilinde oyun oynaması lazım, sinemaya, tiyatroya gitmesi gerekir, spor yapması gerekir, özetle çocukluklarını yaşamaları gerekir. Ama çocukluklarını bile yaşamaya imkan vermeyen bir sistemi dayatmaya devam ediyorlar. Okullara mescitlerin girmesi, çocukların başının ve bedeninin kapatılması, sınıfların kız-erkek diye ayrılması başlıbaşına şu yaptıkları tüm uygulamalar istismardır. Çocuklara dayatılması demek bu çocukların geleceklerinin yok edilmesi demektir." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçişleri Bakanlığı artış gösteren Koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle nişan, nikah, düğün ve sahiller için 81 ile bir genelge gönderdi. Bakanlık bulaş riskinin a...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili yeni açıklamalara imza attı. Bakan Selçuk, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisine ilişkin de uyarıda bulundu.

2003 yılında Doğan Holding bünyesinde kurulan Dream TV'nin kapatıldığı açıklandı.

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, taleplerine rağmen, salgına ait verilerin Tabip Odası ve kamuoyu ile paylaşılmadığını belirterek açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramı’nda ortaya çıkan yoğun kalabalık görüntüleri değerlendiren uzmanlar, vakalarda ciddi artışlar olabileceğini söyleyerek, okulların açılmasıyla ilgili kar...

Bedelli askerlik ücretilerine zam geldi. Temmuz/Aralık dönemine ilişkin bedelli askerlik tutarı belirlendi. Bedelli askerlik için ödenecek tutar ne kadar oldu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, en yoğun Koronavirüs (Kovid-19) denetiminin yarın (6 Ağustos 2020 Perşembe) başlayacağını Twitter'daki kişisel hesabından duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test