Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Termik santrallerin filtresiz çalışmasına hangi milletvekilleri onay verdi?

22.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Termik santrallerin filtresiz çalışmasına hangi milletvekilleri onay verdi? Hangi şehirdeki hangi termik santraller filtresiz ve kaç yıl daha filtresiz çalışacaklar?

Baca filtresi olmadan Meclis tarafından çalışma izni verilen termik santraller sosyal medyada en çok konuşulanlara arasına girdi.

Meclise getirilen teklife göre, Türkiye’nin birçok bölgesine yayılmış durumdaki 15’e yakın termik santralin bacalarında kullanılması gereken filtrelerin takılmasının 2,5 yıl daha ertelenmesi ön görülüyordu. Filtre kullanılmasının ertelenme kararına 203 AKP'li ve 14 MHP'li milletvekili tarafından onay verildi. 25 CHP'li, 7 İYİ Partili ve 4 HDP'li milletvekil ise red kararı verdi.

Termik santraller çevresinde yaşayan ve havanın kirliliğinden şikayet eden birçok vatandaşın tepkileri üzerine Meclis gündemine gelen konunun oylamasına 581 milletvekilinden sadece 253 milletvekili katıldı. 328 milletvekili ise oylamaya katılmadı. 139 CHP'li milletvekilinin 114'ü katılmazken, 62 HDP milletvekilinin de 58'i oylamaya katılmadı. İYİ Parti'nin 39 milletvekilinden ise sadece 7 kişi oylamaya katıldı ve hepsi red oyu verdi.

Meclis genel kurullarında yapılan oylamalara milletvekillerinin 'düşük katılım' göstermesi ne yazık ki sık görülen bir durum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Eğirler köyünde vahşice öldürülen 12 yaşındaki Halil Bulut'a ''3 çocuk'' tecavüz etti sonra da Bulut'u öldürdüler.

Arkadaşları Ordu'da bıçaklı saldırıyla hayatını kaybeden Ceren Özdemir'in doğum günü için bir video hazırladı.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Kurtalan Anadolu Lisesi Müdürü Fersende Karataş'ın öğrencilere yaptığını iddia ettiği muameleleri paylaşmıştı. O müdürle ilg...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Cambridge Camii açılışında çekilen fotoğraf sosyal medyanın gündeminde.

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ‘Perakende Güneşi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’nün sahibi ise Bey...

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte enerji faturaları da şişmeye başladı. Özellikle doğalgaz ve elektrik kullanımındaki artış faturalara yansıyor. Bu mevsi...

Furkan Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul tahliye kararı verildi.

Yazarlar
Website Security Test