Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Osman Pamukoğlu'nun 2018 yılındaki ABD İran savaşı senaryosu

7.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, 30 Mart 2018 yılında ABD'nin İran'a karşı yapacağı bir harekat sosyal medyanın gündeminde.

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun 30 Mart 2018 yılında bir televizyon programında ABD ile İran arasında muhtemel bir savaşın senaryosunu anlattığı video sosyal medyada konuşuluyor.

Twitter'daki kişisel hesabından programda olası bir savaş senaryosu hakkındaki konuşmasından kısa bir bölüm yayınlayan Pamukoğlu videonun açıklamasına, "Amerika'nın, İran'a nasıl savaş açacağını anlatmıştım..." notunu ekledi.

"Amerika İran'a hazırlanıyor" cümlesiyle sözlerine başlayan Osman Pamukoğlu, İran'a yapılacak Amerikan müdahalesi öncesinde İran'da ABD destekli bir iç karışıklıktan söz ediyor. Nitekim İran'da rejim karşıtı gösteriler 2019 yılının ikinci yarısında başlamış ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani aleyhinde protestolar düzenlenmişti.

OSMAN PAMUKOĞLU KİMDİR?

Osman Pamukoğlu (d. 27 Aralık 1947, Sinop), emekli Türk tümgeneral, yazar ve siyasetçi. Hak ve Eşitlik Partisi'nin (HEPAR) kurucusu ve ilk genel başkanıdır.

Sinop'un Gerze ilçesinde doğan Osman Pamukoğlu, 11 yaşından 55 yaşına kadar askeri üniforma giymiştir.Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi , Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Milli Güvenlik Akademisi'nde öğrenim görmüştür. 10 yıl piyade subayı, 16 yıl kurmay subay olarak, kıta komutanlıkları ve karargâh subaylığı görevlerinde bulunmuştur. 1990-1992'de Edirne-Uzunköprü'de 42'nci Piyade Alay Komutanlığı, 1993-1995'de Hakkari'de Dağ ve Komando Tugayı ve Güvenlik Komutanlığı, 1998-2000'de Kıbrıs'ta 28'nci Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı, 2000-2001'de İstanbul'da Piyade Okul Komutanlığı vazifelerini yapmıştır.

1993'de Tuğgeneralliğe terfi etmiş, 1997'de Tümgeneralliğe yükselmiştir. 2002'de Tümgenerallikten emekli olan Pamukoğlu toplamda 43 yıl askeri üniforma giymiştir. Osman Pamukoğlu, 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almıştır. Pamukoğlu, Türk Ordusu'nda 5 tane Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı'na sahip tek kişidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Oflu İsmail’in torunu Orhun Hacısüleymanoğlu sosyal medya hesabından Ali Osman Hacısüleymanoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Koronavirüs (Kovid-19) aşısı açıklamaları geldi. Bakan Koca, ABD'li Pfizer şirketinin aşısının aralık ayında risk gruplarına yapılacağ...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç istifa etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020 yılının 20 Kasım tarihi itibariyle cinayete kurban giden kadın sayısını açıkladı. Bakan Soylu, açıklamalarına ek olarak erkeklere ...

İstanbul'un Tuzla ilçesinde bir kadının sokak kedilerini kesip yediği iddia edildi. Kadının gözaltına alındığı bildirildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), yeni tip koronavirüsün (Covid-19) meslek hastalığı sayılması önerisinin Meclis Sağlık Komisyonu tarafından kabul ed...

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, yazdığı yazıda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve istifa konusunda yorumlarda bulundu. Bülent Arınç'ın açıklamalarını değerlendiren Takan,...

Yazarlar
Website Security Test