Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hangi ülkeden kaç yabancı Türkiye'den ev alıp vatandaşlığa geçecek?

12.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hangi ülkeden kaç yabancı Türkiye'den ev alıp Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için hak kazandı? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) vatandaşlık hakkı kazanan yabancılar için 'uygunluk' belgesi düzenledi.

TKGM (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü), 6 bin 85'i geçen yıl olmak üzere 2017'den bugüne kadar, belirlenen rakamlarda taşınmaz edinen 101 ülkeden toplam 6 bin 694 yabancı ülke vatandaşına, Türk vatandaşlığı için uygunluk belgesi düzenledi.

İRAN BİRİNCİ SIRADA

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için taşınmaz edinimi şartını yerine getiren yabancılar arasında ilk sırayı 1475 kişiyle İran vatandaşları aldı. 842 kişiyle Iraklılar ikinci, 812 kişiyle Afganistanlılar üçüncü sırayı alırken bu ülkeyi 658 kişiyle Yemen, 390 ile Filistin, 365 ile Ürdün, 291 ile Libya, 268 ile Çin, 229 ile Mısır ve 139 ile Pakistan vatandaşları takip ediyor.

Geçtiğimiz yıl İran'dan 1321, Irak'tan 756, Afganistan'dan ise 754 kişiye uygunluk belgesi verilmişti.

Türk vatandaşlığı için başvuran yatırımcılar için son karar ise İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne ait.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sosyal medyada bazı vatandaşlar, Marmaray'da durak anonsu yapılmadığı iddia etti ve yetkilileri anons yapılması için göreve çağırdı.

Son olarak 22 Ocak 2020 Çarşamba tarihinde Manisa'nın Akhisar ilçesinde olan depremler sonrasında vatandaşlar güncel fay hattı haritasını internette aratmaya başladı. ...

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, yazılı basın, televizyon, radyo ve internette reklam verme oranını paylaştı: Reklam verme oranı yazılı basın ve TV’d...

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, esrarın zararlı olmadığını belirten bir yazı kaleme alarak, kenevir bitkisinin yararlarından bahsetti.

Akhisar'daki depremleri üç yıl önceden bilen Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Manisa için uyarıda bulunarak tehlikenin geçmediğini söyledi.

Manisa'da dün geceden bu yana olan depremler korkutuyor. 23 Ocak 2020 Perşembe tarihi itibariyle son depremler listesi. Manisa'da kaç deprem oldu? Hangi ilçelerde depr...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın rehber öğretmenlere dağıttığı kitapta çocuklara cinsel istismar ve şiddet uygulayan kadınlar başı açık, şefkat gösteren kadınlar ise türbanl...

Yazarlar
Website Security Test