Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Antalya AGT Ideathon 2020’nin kazananları belli oldu

17.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ahşap MDF/Parke Sektörününve Akdeniz’in ilki AGT Ideathon 2020’nin kazananları belli oldu.

Laminat parke sektörünün lideri, MDF/panel sektörünün öncü kuruluşu AGT, teknolojik yeniliğe verdiği önemi sektörel boyutta bir üst lige taşıdı. Her yıl gelenekselleşmesi öngörülen ilk fikir maratonu “AGT Ideathon”, Antalya Organize Sanayii Bölgesi Teknopark işbirliği ile 15-16 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

Sanayide verimlilik, dijital pazarlama, üretim malzemelerinin kimyası olmak üzere 3 ana kategoride gerçekleştirilen AGT Ideathon’a, ulusal ve uluslar arası 100’e yakın proje başvurusu alarakile yoğun ilgi gördügerçekleşti. Akademik kuruluşlardan bilim insanlarının yanı sıra, konusunda uzman kamu ve özel sektör temsilcileri de jüriide üyesi olarak yer aldı.

Kazanan projelere maddi ve endüstriyel destek

AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez, Genel Müdürü Sevdil Yıldırım ve Antalya OSB Teknopark Genel Başkanı Ali Bahar tarafından yapılan açılış konuşmalarında toplumsal değer yaratma ve sürdürülebilirliğin yanı sıra, AR-GE’ye, yenilikçi teknolojilere, dijitalleşme ve girişimcilik platformlarına verilmesi gereken önem vurgulandı. Yarışmacılara yönelik seminer ve mentorlarla desteklenen, yoğun ve tempolu geçen AGT Ideathon 2020’ye gösterilen ilgi de yüksek oldu. 18 Aralık 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru süreci 30 Ocak 2020’de son bulurken; onlarca proje arasından 14 proje ön inceleme sonunda değerlendirmeye alındı. Yarışmaya katılmaya hak kazanan takımlar, iki gün boyunca Antalya OSB’de yenilikçi ve uygulanabilir projelerini mentorlarla beraber geliştirme fırsatı buldu.

Kategoriler bazında kazanan ilk 3 toplamda 9 grup, AGT tarafından maddi ödül, endüstriyel ve reklam desteğinin yanı sıra, Antalya OSB Teknopark tarafından da yıl boyu mentorluk desteğine de layık görüldü.

Türkiye’nin küresel markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen AGT, sektöründe Sanayi Bakanlığı onaylı ilk ARGE Merkezi’ni de hayata geçirmişti. Girişimcilerin yenilikçi projelerini paylaşma şansı bulduğu AGT Ideathon’un, AGT ve Antalya OSB işbirliği ile her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi hedefleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sosyal medyada gündem olan Aleyna Çakır ismi yeni bir kadın cinayeti şüphesini gündeme getirdi. Twitter'da Türkiye gündeminin ilk sırasına oturan ve birçok kullanıcı t...

Ankara'da trafikte tartıştığı bir kişiye ''Ben Kars Valisi Özel Kalem Müdürüyüm, seni bu akşam evden aldırmazsam...'' diyen kadın sosyal medyada gündem oldu.

İstanbul Maltepe'de yeni bir kadın cinayeti yaşandı. 36 yaşındaki Ayşegül Aktürk, reddettiği 22 yaşındaki Muharrem E. tarafından öldürüldü.

AK Parti Genel BAşkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Sokağa çıkma yasağı iptal edildi. Erdoğan haberi Twitter'daki kişisel hesabından verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından polis ile bekçilerin yetkilerinin karşılaştırılması yapıldı. Polisin hangi yetkileri bekçilerde var? Poliste olup bekçide olmayan yetkile...

Aniden duyurulan sokağa çıkma yasağı hafta sonu için hazırlık yapan vatandaş ve esnafın tepkisini çekti. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle 6-7 Haziran haft...

Sözcü yazarı Uğur Dündar, bugünkü (5 Haziran 2020 Cuma) köşe yazısında sosyal medyada gündem olan kavganın hikayesini anlattı.

Yazarlar
Website Security Test