Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dünya, gözünü Türk mobilyasına çevirdi

27.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Avrupa Mobilya Sanayicileri Konfederasyonu (EFIC) üyeleriyle İstanbul’da ilk kez buluşmaya hazırlanıyor. Avrupa mobilya sektöründe gündem korona virüs.

Ev sahipliğini Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER’in yaptığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri ile Mobilya Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle düzenlenecek Avrupa Mobilya Sanayicileri Konfederasyonu (EFIC) üye toplantısı, İstanbul’da gerçekleştirilecek. EFIC’in Türkiye’de ilk kez yapacağı toplantı, İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin genel merkezinde 27 ve 28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

2006 yılında mobilya üreticilerini temsil eden ve aralarında Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER’in de kurucu üye olarak yer aldığı yedi ulusal federasyon tarafından oluşturulan EFIC, Avrupa mobilya sektörü üzerinden dünya mobilya pazarında da söz sahibi konumunda bulunuyor.

Korona Virüs’ün Avrupa mobilya sektörüne etkileri tartışılacak

EFIC Başkanı Markus Wiesner’ın liderliğinde iki gün boyunca sürecek toplantıların ana gündem konusu Çin’de başlayarak etkilerinin tüm dünyaya yansıdığı Korona Virüsü’nün mobilya ticaretine yansımaları olacak. Dünya ekonomisinin önemli taşlarından biri olan mobilya sektörünün karşılaştığı zorluklara, fırsatlara ve ileriye dönük vizyonuna da dikkat çekilecek toplantıda üyeler; mobilya sektörüyle ilgili fikirlerini, deneyimlerini ve en doğru uygulamaları tartışma ve paylaşma fırsatı bulacaklar.

MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, “Avrupa mobilya endüstrisinin dünyaya açılan sesi olan EFIC’in, Türkiye’de ilk kez İstanbul’da gerçekleştireceği üye toplantısına ev sahipliği yapmaktan ötürü çok mutluyuz. Dernek olarak kurucu üyeleri arasında yer aldığımız konfederasyon, Avrupa mobilya sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek önemli bir misyon üstleniyor. EFIC Aynı zamanda Avrupa’daki mobilya üreticilerinin iş hacmi olarak %70’inden fazlasını da temsil ediyor” dedi.

Mustafa Balcı, “27 ve 28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz toplantıyı, sektörümüzün ihtiyaçlarını dile getirmek ve Türk mobilyasının dünyaya açılması konusunda doğrudan deneyimlere dayanan görüşlerimizi aktarmak açısında da oldukça önemli buluyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Prof. Dr. Hüsnü Erkan, Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan okulların 31 Ağustos 2020 tarihinde açılması kararını ve eğ...

Özellikle YKS sürecinde gençlerin ilgiyle takip ettikleri ve görüşlerine katıldıkları Genobilim Uzmanı Dr. Serdar Savaş, Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu açıkladı.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, İstanbul'da Kurban Bayramı sürecinde 1 milyon kişinin Koronavirüs (Kovid-19) riskinin ...

Bursa'daki Kumsaz sahilinde köpük partisi yapan tatilcilerin, sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı etkinlikle ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Gelibolu ve Eceabat ilçelerinde, Ilgardere ve Yalova köyleri yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın saatler sürdü. Tarım ve Orman Ba...

Sakarya'da patlama olan havai fişek fabrikasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 2014 yılında fabrikada yaşanan bir patlama sonrasında iddia edilen olaylar tartışma ...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ankara'da AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Fontelles ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu...

Yazarlar
Website Security Test