Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sağlık Bakanı Koca Çin'den gelen kitlerin parasını Atatürk'ün ödemediğini söyledi

23.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca bugün sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan Çin'den gelen kitlerin parasının nasıl ödendiği konusuna da açıklık getirdi.

Sağlık Bakanlığının Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantı sona erdi.

Toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu ele alındı.

Bugün sosyal medyada çok fazla konuşulan bir konu da Çin'den gelen hızlı tanı kitlerinin parasını kimin ödediği polemiğiydi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelen kitlerin parasını Türkiye'nin ödediğini açıkladı. Soruyu soran gazeteci, "Kitlerin Parasını Atatürk mü ödedi?" diye sorarken, Koca öyle bir şeyin olmadığını söyledi.

ÇİN'DEN TÜRKİYE'YE GÖNDERİLEN HIZLI TANI KİTLERİ GÜNDEMDE

Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar;

-Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. Sağlık kadromuza 32 bin yeni personel ekledik.

-Süreci suistimal eden maske üreticilerine katı yaptırımlar uygulanacak. Türkiye’de üretilen maskeler yurt dışında satılamayacak.

-Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz.

-Çin'den olumlu sonuç veren ilaç da bu sabah geldi. Yoğun bakım şartlarında tedavisi devam edenlere uygulanmaya başladı.

-Çin’den 50 bin tarama kiti sabah geldi. Devreye girdi. 1 milyona kadar hızlı tarama kiti kullanılacak.

-Hiçbir kitten, hiçbir laboratuvar testinden ücret almıyoruz, almayacağız, alanlara da izin vermeyeceğiz.

-Van özelinde şu an artan bir vakamız yok. Vaka var ama sayısı 10'un üzerinde değil.

-Başta, vakaların hepsi yurt dışı ağırlıklıydı, artık yurt dışı temaslı, temaslının temaslısı olmaya başladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı vaka ve ölü sayılarını güncelledi. Bakan Koca, bugün 7 bin 641 test yapıldığını, 1704 yeni vaka olduğunu ...

Yurt dışından getirilen ve Bolu'da karantinaya alınan gençler sosyal medyada yaptıkları canlı yayında küfür eden üçüncü bir kişi nedeniyle gündeme oturdular ve karanti...

Vekil maaşlarını Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele için bağışlamak isteyen milletvekilleri sosyal medyada övgü aldı.

Pangolin nedir, nasıl bir hayvandır? Çin'den ticareti yapılan Pangolin için Koronavirüs benzeri bir SARS virüsü taşıdığı ileri sürüldü. İşte pullu memeliler takımında ...

Sağlık çalışanlarının kalabalık hasta grubuyla iç içe oldukları görüntü sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde her sağlık çalışanı için 5-6 hasta düşüyor. Sağlık çalı...

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, görevinden alındı. Turhan'ın görevden alınmasının gerekçesi Kanal İstanbul projesi mi?

Haber Global ekranında konuşan Dr. Serdar Savaş, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi karşısında vatandaşlar için alınması gereken tedbirler hakkında konuştu.

Yazarlar
Website Security Test