Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Maaşlarını Koronavirüs'le mücadele için bağışlamak isteyen milletvekilleri

28.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vekil maaşlarını Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele için bağışlamak isteyen milletvekilleri sosyal medyada övgü aldı.

Türkiye'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele sürerken, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde bazı milletvekilleri mücadeleye kayıtsız kalamadı.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptıkları sosyal medya paylaşımlarıyla maaşlarını Koronavirüs ile mücadele için bağışladıklarını açıkladılar.

Uysal paylaşımında, "Türkiye, büyük travmalar, yıkımlar sonrası ortaya çıkan kuşatıcı ve kapsayıcı iklimi hem karşı karşıya olduğumuz krizi yönetmek hem de birikmiş problemleri çözebilmek için bir ‘Yaratıcı Yıkım’ dinamiğine dönüştürmeli! Böyle bir süreçte, siyasetin aldığı kararların toplumsal karşılığının yüksek olması için özellikle siyasi liderler ve yüksek devlet yöneticilerinin kendi yapmadığı hiçbir tedbir ve fedakârlığı vatandaşlarımızdan istememeleri gerekir. Bu anlayış içerisinde ister TBMM uhdesinde ister Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemisi ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum" ifadelerine yer verdi.

Enginyurt ise, "Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Evine kapanan, geçim sıkıntısı çeken, kirasını ödeme sorunu yaşayanlara devlet sahip çıkmalı. Sayın Cumhurbaşkanım, birlik, dayanışma ve yardımlaşma kampanyası başlatın. Olan olmayana vermeli. 1 aylık maaşımı (20 bin) bağışlamaya hazırım" pandemiyle mücadeleye destek oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Mustafa Ünal

19.05.2020 - 01:32
Bütün milletvekillerine teşekkür ederiz
Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sigara ve vergilerle ilgili yaptığı açıklama gündem oldu. Erdoğan, ''Sigara müptelası vatandaşlarımızı ...

Camilerden müzik dinletilmesinin ardından İzmir'de ve Sakarya'nın Adapazarı İlçesi'nde bulunan Kur'an kurslarına gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, camları kırı...

Müge Anlı, Koronavirüs (Kovid-19)'ten korunarak sarılmak için ürettiği çözümü bugün stüdyoda gösterdi.

Ankara Etimesgut'ta bulunan Alsancak Mahallesi'nde yaşanan olay Türkiye gündemine oturdu. Ankara Valiliği konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Koronavirüs (Kovid-19)'e yenik düşen Dilek Akçabelen, Türkiye'yi yasa boğdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dilek Hemşirenin fotoğrafını paylaşarak rahmet diledi.

Fenomen dizi Leyla ile Mecnun TRT ekranlarına dönüyor. Leyla ile Mecnun'un ilk yayınlandığı zamanlardaki gibi her Pazartesi TRT 1'de olması bekleniyor.

Diyanet İşleri ile Ankara Barosu arasında yaşananların ardından barolardaki seçim sistemine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Seçim sistemleri ile ilgili düzenleme 3 H...

Yazarlar
Website Security Test