Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fatih Portakal hükumete söyledikleri ile gündemin 1 numarası oldu

31.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Fox TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, hükumete yönelttiği eleştiriler ile bugünün en çok konuşulanı oldu. Portakal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya yönelik eleştirisi gündemi sarstı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Milli Dayanışma Kampanyası'nın yankıları sürüyor. Erdoğan'ın açıklamalarının ardından ve bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasını taşıyan, yerel yönetimlerin yardım kampanyası başlatmasını engelleyen genelgenin ardından gündem daha fazla ısındı.

Fox TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına geniş yer vererek sosyal medyada binlerce etkileşim alan eleştirisine imza attı. Fatih Portakal AK Parti iktidarının yönettiği yılları ve izlenen politikaları söyleyerek, "Kötü yönetim nasıl oluyormuş örneği burada. Kötü yönetmek nasıl olurmuş örneği burada. Paraları çarçur ederek harcamak, kara gün düşünmeden ülke yönetmek nasıl olurmuş örneği burada. Büyük büyük saraylar yaparak, büyük büyük yazlık saraylar yaparak her şeyi hacimsel olarak büyüklük göstermek yönetmek değilmiş. Eğer öyle olsaydı en büyük ülkeler safına girerdik... Geldiğimiz durum ülkeyi yönetememe durumu..." dedi.

Fatih Portakal ayrıca yine sabah saatlerinde Fox'ta İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in hükumete çağrısını da yineledi. Akşener, "Sayın Erdoğan’a bir önerim var maaş yetmez. 500 milyon dolarlık o meşhur Katar uçağını hemen bağışlasın. Bakanlar ve milletvekilleri insanlar bağış yapabilirler. Bu millet büyük millet bir dilim ekmeğini paylaşır." demişti.

SOSYAL MEDYA PATLADI

Sadece Twitter'da Fox Ana Haber bülteninin bitmesinin ardından 4 saatlik sürede 17 bin tweet atıldı. Birçok hesaptan Portakal'ın videosu paylaşılarak hükumete çok daha fazla eleştiri yöneltildi. Fatih Portakal'ın konuşmasından kesitler diğer birçok platformda da geniş kitlelere ulaştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 3 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Lan İrfan

17.04.2020 - 09:09
Lan irfan yalan mı söylemiş, sen kime uşaksın?!

İrfan

07.04.2020 - 00:52
Hadsizler. Sanki bir siyasi parti lideri. Kime uşaksın
Diğer Haberler

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta bu hafta sonu (5-7 Haziran 2020) tekrar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) sanatçı Haluk Levent’i uzaktan erişimle konuk etti.

İzmir'de camilerden çalan müzikle ilgili gözaltına alınan, ifadesi alınıp serbest bırakılan CHP'li Banu Özdemir'in iddianamesi hazırlandı.

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) 78'incisini düzenlediği Ege Toplantısı'nın konuğu olan Tunç Soyer, pandemi sürecinde İzmir'de yaşananları ve yapılan faaliyet...

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında toplu taşımanın zor yönetilecek işlerden bir tanesi olduğunu hatırlatan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, riskin...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından 1 Haziran itibariyle de tedbirlerle birlikte normalleşmeye geçildi.

Ege Maden İhracatçılar Birliği tarafından organize edilen Moderatörlüğünü Prof. Dr. Faruk ÇALAPKULU’nun yaptığı Hayatımız Maden “Sürdürülebilir Madencilik” konulu çalı...

Yazarlar
Website Security Test