Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ankara Etimesgut'ta bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan gündemde

1.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara Etimesgut'ta bulunan Alsancak Mahallesi'nde yaşanan olay Türkiye gündemine oturdu. Ankara Valiliği konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde Alsancak Mahallesi'nde dün yaşanan olay Türkiye gündemine oturdu. Dün (31 Mayıs 2020 Pazar) saat 22.30’da Ağrı Patnos’lu Barış Çakan (20) çıkan kavgada kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Çakan'ın Kürtçe şarkı dinlediği için öldürüldüğü iddia edilmişti.

Barış Çakar’ın babası Nihat Çakan, Medyascope’tan Hazar Dost’a cinayetin detaylarını anlattı. Olayın yaşandığı yer ile evlerinin arasının çok yakın olduğunu söyleyen Çakan’ın babası, Barış’ın akşam ezanına kısa bir süre kala “10-15 dakika arkadaşımla konuşacağım” diyerek evden çıktığını belirtti.

Barış Çakan ve arkadaşı, evlerine yakın mesafede bulunan Etimesgut’ta pazar kurulan mekanın civarında buluştuğu esnada akşam ezanı okunduğunu belirten baba Çakan, yanlarına duran arabanın müziğinin sesinin yüksek olması nedeniyle Barış’ın arkadaşının arabaya yaklaşarak, “Ezana saygınız olsun diyerek müziğin sesini kısmalarını istemişler” dedi. Nihat Çakan, arabada bulunan üç kişinin “Bize Müslümanlık mı öğretiyorsunuz” diye arabadan inerek Barış ve arkadaşına saldırdığını söyledi. Nihat Çakan ayrıca, “Onlardan müziğin sesini kısmalarını istediği için üç kişi oğlumu benden aldı” dedi.

Nihat Çakan, Barış evden çıktıktan 20 dakika sonra arkadaşının kendisini aradığını, “Biz kavga ettik, ikimizde kaçtık. Barış eve geldi mi?” diye sorduğunu belirtti. Ardından Barış’ın arkadaşıyla beraber olay yerine gittiğini söyleyen Nihat Çakan, “Biz gittiğimizde Barış yerde yatıyordu, hastaneye yetişemeden vefat etti” dedi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Sosyal medyada gündem olan ve kısa sürede Türkiye gündemine oturan olay hakkında Ankara Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

 

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"31.05.2020 Pazar günü akşam saatlerinde meydana gelen, bıçakla adam öldürülmesi olayıyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden kasıtlı ve yanlış iddiaların paylaşıldığı müşahede edilmesi nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İddia edildiği gibi olay, maktul ve yanındaki arkadaşının Kürtçe müzik dinlemesine şüpheli karşı tarafın müdahalesi üzerine değil tam aksine maktul ve arkadaşının, şüphelileri araç içinde ezan okunması nedeniyle yüksek sesle ve etrafı rahatsız edecek tarzda müzik dinlememeleri konusunda ikazda bulunması üzerine başlamıştır. Maktulün arkadaşı B. A. alınan ilk ifadesinde olayın bu şekilde başladığını belirtmektedir.

Diğer yandan olayla ilgili şüpheliler derhal gözaltına alınarak gerekli adli süreç Cumhuriyet Savcılığı talimatları doğrultusunda detaylı bir şekilde sürdürülmektedir.

Konunun başka mecralara çekilerek tahrik unsuru olarak kullanılmasının iyi niyetten uzak olduğu aşikârdır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

ses

01.06.2020 - 19:24
Sorsanıza müzügin sesini kısın demeye sallamaylamı gidiyormuş
Diğer Haberler

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Tele 1'in medya camiasına yaptığı çağrıyı eleştirdi. Portakal'a cevap Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'dan geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair 81 ile gönderdiği genelgeyle okulların ne zaman açılacağını açıkladı.

Deposunda 110 ton patlayıcı olduğu belirtilen Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası bilanço ağırlaşıyor. Havai fişek fabrikas...

TRT Spor spikeri Deniz Satar'ın istifası sosyal medyada gündem oldu. Deniz Satar kimdir, neden istifa etti? Deniz Satar maç anlatırken kıyafet reklamı yaptığı için mi ...

LDP (Liberal Demokrat Parti) İzmir üyeleri, VakıfBank önünde güreş tutarak bir eylem yaptı.

Geçen yıl büyük bir orman yangını yaşanan İzmir'in Menderes ilçesi Çatalca Köyü'nde başlayan orman yangını kısa sürede geniş alana yayıldı. Orman Bölge Müdürlüğü ve İz...

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli'nin yakılması olayı İzmir'de anıldı.

Yazarlar
Website Security Test