Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İmamoğlu'ndan taksi plakacısına cevap: Karar sizin değil

16.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul'da taksi plaka satışlarının yapıldığı Bağcılar Oto Center'da plaka alım-satımı yapan bir firma sahibi Gürsoy Atlı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu uyardı. İmamoğlu da Atlı'ya cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükşehir'in İstanbul'da 5 bin taksi ile İstanbullulara taksi hizmeti vereceğini açıklamıştı.

İmamoğlu'nun açıklamalarının ardından 2 milyon 200 bin TL civarında olan plaka fiyatları bugün 2 milyon TL dolayına indi.

İmamoğlu'nun açıkladığı projeye tepki İstanbul Bağcılar Oto Center'da plaka alım-satımı yapan Gürsoy Atlı'dan geldi. Patronların Dünyası'nda yer alan habere göre Atlı, İmamoğlu'nu "kilitleriz" diyerek uyardı.

İşte o açıklamalar;

"Kararı daha yeni duyduk. Piyasa tedirgin oldu. 8 ay önce 'plaka vereceğim, ihale yapacağım' dendi, şimdi kiralığa dönüldü. Piyasada bir kargaşa oluştu. Taksi esnafı ve taksi plaka sahibi olarak buna tepkiliyiz. Başkanın bunu tekrar gözden geçirmesini isteriz. Şimdi 5 bin taksi dediği an önü açılmış oluyor. Yarın 20 bin mi olur? Yarın için önü açılmış oluyor bunun. Sektörde bir yanlışlık varsa, eksiklik varsa esnafla oturup konuşulur. Taksi plakaları 2 milyon 200 bin civarındaydı. Bir açıklamayla 2 milyon civarına indi. Esnaf 'acaba plakama bir şey olur mu' diye tedirgin oluyor. Belediyenin işi değil bu. Belediye şehirde eksik varsa ne yapmalı? Ulaşım sektöründe bir mahallede eksik varsa oraya araç yollamalı, hat kurmalı. Takside de eksiklik varsa araştırmalar yapılmalı ve rapor hazırlanmalı. Verdiğini de kabul etsek esnaf yürütmeyi durdurur. Yani şu an her şey hazırlansa da esnaf bunun yürütmesini durdurur. Esnaf eski esnaf değil. Anında İstanbul'u kilitler. Kimse plakasını satmasın."

İMAMOĞLU'NDAN CEVAP

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, taksi plakacısı Gürsoy Atlı'ya cevap verdi. İmamoğlu şunları söyledi;

"İstanbul halkının, taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir.

Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar. Plaka fiyatları ile geçim sağlayan rantçılara bu süreci kurban etmeyiz, ettirmeyiz. İstanbul'da düzeni bozucu bir fiile giren her şahıs, karşısında devleti bulacaktır.

Evet, biz esnafımızla, esnafımızın gerçek temsilcileriyle, odayla oturup bunları tartışıp konuşacağız. Neyi konuşmadık ki bunu konuşmayalım; elbette konuşacağız. Ama kimse kendi çıkarı üzerinden hareketle bizi kısıtlamaya kalkmasın."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Prof. Dr. Hüsnü Erkan, Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan okulların 31 Ağustos 2020 tarihinde açılması kararını ve eğ...

Özellikle YKS sürecinde gençlerin ilgiyle takip ettikleri ve görüşlerine katıldıkları Genobilim Uzmanı Dr. Serdar Savaş, Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu açıkladı.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, İstanbul'da Kurban Bayramı sürecinde 1 milyon kişinin Koronavirüs (Kovid-19) riskinin ...

Bursa'daki Kumsaz sahilinde köpük partisi yapan tatilcilerin, sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı etkinlikle ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Gelibolu ve Eceabat ilçelerinde, Ilgardere ve Yalova köyleri yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın saatler sürdü. Tarım ve Orman Ba...

Sakarya'da patlama olan havai fişek fabrikasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 2014 yılında fabrikada yaşanan bir patlama sonrasında iddia edilen olaylar tartışma ...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ankara'da AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Fontelles ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu...

Yazarlar
Website Security Test