Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Koronavirüs klimayı azalttı, vantilatör satışlarını patlattı

15.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Klima, Koronavirüs (Kovid-19) bulaşma olasılığını artırdığı yönündeki düşünceler, vatandaşı vantilatör almaya yönlendirdi. Vantilatörlerin Koronavirüs nedeniyle bu yıl yok sattığı belirtiliyor.

Vantilatörlerin bu yıl klimalara göre daha çok ilgi gördüğü belirtiliyor. Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle ortaya çıkan vantilatör, klimadan daha az riskli düşüncesi, vatandaşları vantilatör almaya yönlendirdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, "Havalandırılmış olması şartıyla bir odada tek başınaysanız veya iki kişiyseniz, vantilatör hava sirkülasyonu sağlayacağı için sağlıklı olabilir. Fakat insanların girip çıktığı bir yerse, klima ile prensipte aynı oranda tehlikelidir" dedi. Başkan Çamlı, vantilatör ya da klimanın, havayı sürekli sirküle ettiğini belirterek, eğer koronalı birinin bulunduğu yerde çalıştırılması durumunda virüsü geniş bir alana yayacağını, bunun da çok büyük risk olduğunu ifade etti.

Özellikle beyaz eşya satıcılarının en gözde ürünlerinden olan vantilatör, bu yaz yok sattı. Bir satıcının verdiği bilgiye göre, bu yaz vantilatör satışlarında rekor kırıldığını söyledi. Ağustos başı itibariyle ellerinde ayaklı ya da masa üstü vantilatör kalmadığını belirten satıcı, "Fabrika, belli sayıda vantilatör üretimi yapıyor. Dolayısıyla yeni taleplere cevap veremiyoruz. Vatandaş, vantilatörün, klimaya göre daha sağlıklı, koronadan koruyucu özelliğe sahip olduğunu düşünüyor. Bu düşünce, ne kadar doğrudur, tartışılır. Eğer ortada bir virüs varsa, onu klima da yayar, vantilatör de..." diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir restorana yapılan operasyonda kaçak içki ile 'Rhesus' cinsi 2 maymun ele geçirildi.

Türkiye'de silahlanan tarikatlar olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, silahlanan tarikatların isimlerini vermeye hazır olduğunu söylemişti. Cübbeli Ahmet Hoca, savcıl...

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden devam eden okullarda öğretmenler çevrimiçi olarak ders anlatmaya devam ediyorlar. Yayında ders veren öğretmenin önlüğünün üs...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hakim ve savcı alımı için yapılacak sınavla ilgili bir açıklama yaptı.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sebebiyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemi 31 Ağustos’ta uzaktan telafi eğitimiyle başlamıştı. EBA TV'nin bugün çöktüğü görüldü.

İzmir Diş Hekimleri Odası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) sahip çıkması için çağrıda bulundu.

Ankara'daki Keçiören Devlet Hastanesi'nde hasta yakınları hastaneye baskın yaptı. Hastane çalışanları kapıya barikat kurarak kendilerini korumaya çalıştı. Sağlık Bakan...

Yazarlar
Website Security Test