Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Okullar 21 Eylül'de açılıyor mu? Bakan Selçuk'tan açıklama

19.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların hangi tarihte açılacağı ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Sosyal medyada öğretmenler kampanya başlattı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğretmenin ve öğrencinin cevabını beklediği soruları yanıtladı.

"Okullarımızı 21 Eylül'de açma çabasındayız." diyen Bakan Selçuk'un konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

- Okulun hangi mekanda ne yapacağız nasıl yapacağız öğretmenler neye dikkat edecek, okul yöneticilerin alması gereken önlemler nelerdir, servis araçları için alınması gereken önlemler nelerdir... Tüm bunları ayrıntılı olarak ortaya koyup simülasyonlarını yaptık.

- 2000 denetmenin eğitimi söz konusu oldu, eğitimlerini aldılar. 2000 denetmen okulların hazır olup olmadığı konusunda, hangi tedbirlerin alındığı, hangi okulların ne ihtiyacı olduğu konusunda belirli kontrol listeleri dayalı olarak da ortaya koyuyorlar. Hazır olan okullarımız için de böyle bir belge düzenlememiz söz konusu.

- Okulların öz değerlendirme yapmasını istiyoruz.

- Olası tüm koşullara göre planlamamız hazır.

- Çocuklarımızın sağlığını biz önemsedikçe velilerimizin de okullara olan güvenini artacağına eminiz.

- Diyelim bu belge alındı ama bu bir süreç. Bir okulun bir kere temiz olması yetmiyor. Devamlılık söz konusu. okulun sürekli olarak temiz kalması hususunda bir takım çalışmalar da yapılıyor alt yapısı hazırlanıyor. Bunu takip etmek için bir yazılım hazırladık.

- Bakanlık olarak bu çalışmalar zaten bizim görevimiz. Bu toplumsal da bir mesele. Bu toplumun tamamının üstlenmesi gereken bir mesele.

- Okullara sadece 'eksiğiniz var' demek değil bu eksiğini nasıl giderileceği konusunda onlara yardım da söz konusu.

- Dezenfektan ve maske temini de söz konusu.

- Mekansal ve müfredat olarak bir seyretmeden bahsediyoruz. Çocuklarımız açısından da bir seyreltme söz konusu. Bunun oranı, miktarı, zamanı nasıl olacak tüm bunları zaman gösterecek.

ÖĞRETMENLER SOSYAL MEDYADA BİRLEŞTİ

Ekşi Sözlük ve Twitter gibi kamuoyu oluşturulan platformlarda yüz yüze eğitime dönmemek için kampanya başlatan binlerce öğretmen iki gündür, "#ÖğretmenlereKıymayınEfendiler", "#ÖğretmenlerBirleşiyor" etiketlerine yazarak hükumet yetkililerine çağrıda bulunuyorlar. Öğretmenler, öğrencilerin de talepleri doğrultusunda yüz yüze eğitimin pandeminin riskleri nedeniyle henüz başlamaması gerektiği görüşündeler.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'daki kişisel hesabından açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Ermenisan ile Azerbaycan arasındaki gerilim büyüyor. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama gelirken, İran da Ermenistan'a desteğini iletti.

Rap dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Ezhel, Instagram'dan paylaştığı hikaye ile sosyal medyayı salladı. Ezhel'in Instagram hikayesinin sonunda dediği Mr. E...

Yol kenarına aracını park edip, sandalyede oturarak havaya ateş açan adam sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor. Havaya ateş açan maganda üstü açık arabanın açılıp ka...

Halil Sezai'nin Avukatları Ahmet Gürel ve Mustafa Can Güler, mahkemeye yeni bir görüntü sundular. Ortaya çıkan yeni görüntüde Halil Sezai'nin darp ettiği Hüseyin Meriç...

İstanbul'un olası büyük bir depremde en riskli ilçeleri açıklandı. Deprem için en riskli alanlar haritada işaretlenerek gösterildi. Hangi ilçeler en çok riske sahip? A...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da konuştu. Bakan Koca, ''Yaşadığımız belirgin düşüş, ne yazık ki sürdürülebilir olmadı. Hasta kayıplarımız artmaya başladı. Bazı ...

Yazarlar
Website Security Test