Facebook ta paylaştweet le

LİYAKAT'tan genç girişimcilere“Dijitalleşin” çağrısı

1.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gençleri girişimciliğe özendirmek için her yıl Mart ayının ilk haftasının ‘Girişimcilik Haftası’ olarak kutlandığını belirten Eskinazi, "Girişimcilik yeniliktir. İnsanlığın gelişimine katkı sağlama çabasıdır. Girişimci, özgüvenlidir, yaratıcıdır, tutkuludur, kararlıdır, liderdir; belirlediği hedeflere ulaşmak için eylem odaklı çalışan, motivasyonu yüksek, başkalarının görmediğini gören kişidir” dedi.

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) Başkanı Berkay Eskinazi, Girişimcilik Haftası’nda genç girişimcilere çağrı yaptı. Eskinazi “Sürdürülebilir ekonomik büyüme için, ülkemizin iş kurma kabiliyetine sahip, teknolojiyi sonuna kadar kullanabilen genç girişimcilere her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var” dedi.

“Dijitalleşin”
Salgın döneminin olumsuzluklara rağmen fırsatları da doğurduğunu belirten Eskinazi “Krizlerle başa çıkmayı öğrendik, ev hanımları kendi girişim hikayelerini yazdı, en önemlisi de dijitalleşme süreci hızlandı, var olan dijital hizmetler daha çok farkına varıldı” diye konuştu. Fikirlerin teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Eskinazi “Girişimciliğin dijitalleşmesi çok önemli. Yakın gelecekte teknoloji, girişimciler için dijitalleşmeyi zorunlu hale getirecek ve dijitalleşmeye ayak uyduramayanlar rekabette geri kalacak” dedi.

“Artık mekan farketmiyor”
LİYAKAT’ın bu yılı ‘dijitalleşme yılı’ ilan ettiğini hatırlatan Eskinazi “Çalışmalarımızda dijitale eskisinden çok daha fazla ağırlık veriyoruz. Teknolojinin getirdiği tüm imkanlardan yararlanmaya çalışıyoruz. Girişimciler için düzenlediğimiz etkinlik ve eğitimlerimize sosyal medya platformları üzerinden devam ediyoruz. Önceleri bir birimizi görmeden üstesinden gelemeyeceğimizi sandığımız işleri artık dijital teknolojilerin yardımıyla mekan farketmeksizin halledebiliyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (İZSİAD), gelenekselleşen Başarı Hikayeleri Sohbetleri’ne Asrın Grup Yönetim Kurulu Başkanı, İZSİAD Yönetim Kurulu Başkan Ya...

İzmir’in Konak ilçesinde meydana gelen kazaya karışan ticari taksi şoförü çarpışmanın etkisiyle cadde kenarında duran simitçi tezgahına daldı.

İzmir’de 2005 yılında ortadan kaybolup, 2020 yılında öldüğü tespit edilen Orhan Karaoğlan’ın cinayet zanlılarını, 15 yıl sonra yanmış bir cesetle birlikte olay yerinde...

İzmir’in Çiğli ilçesinde bir kişi, öz ağabeyini pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

İzmir’in Aliağa ilçesinde alkollü olduğu iddia edilen bir kişi, tartıştığı esnafa balkondan balta ve bazı eşyalar fırlattı.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde annesinin eski eşini öldüren şüpheli tutuklandı.

Manisa'nın baraj göletlerinde yetiştirilen alabalıklar, dünyanın dört bir yanına gönderiliyor.

Yazarlar