Facebook ta paylaştweet le

TK Elevator, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzaladı

12.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TK Elevator, insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadeleye karşı daha sürdürülebilir bir gelecek için Birleşmiş Milletler’in başlattığı Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı.

Asansör ve yürüyen merdiven sektöründe lider küresel oyuncu TK Elevator, Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni (UN Global Compact) imzalayarak dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifinin üyesi oldu. TK Elevator bağımsız bir şirket olarak, sürdürülebilir bir gelecek, insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzluğakarşı küresel ölçekte verilen mücadeleye katkı anlamında kararlılığını ortaya koydu.

 

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler’i; dünyadaki tüm şirketleri insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzluklamücadele etrafında şekillenen, küresel ölçüde kabul edilmiş on prensip temelinde çalışma, stratejilerini yönetme ve BM hedeflerini desteklemek için somut adımlar atmaya davet ediyor. Platform dünya çapında, 160’dan fazla ülke, 69 yerel ağ üzerinden 9 biniaşkın şirket ve 3 bin sivil organizasyonun imzaladığı ilkeler, alanında şimdiye kadarki en kapsamlı girişim olarak biliniyor.

 

TK Elevator’ın ilkeleri imzalaması, kendi değerleri ve kurumsal prensiplerinin birer yansıması oluyor. Bu amaçlar doğrultusunda hareket eden, tam teşekküllü ve en gelişmiş uyum programını yürürlüğe alan şirket, insan hakları ve çalışma standartlarına yönelik herhangi bir ihlali tolere etmeyeceğini duyurdu. TK Elevator, iş ortaklarından da bu temel değerleri savunmalarını istiyor.  Şirket, sözleşmeyi imzalayarak, bu önemli hedeflerin korunması ve hedeflere ulaşılması için aktif olarak çalışan kamu ve özel sektör oyuncularıyla güçlerini birleştiriyor.

 

TK Elevator CEO’su Peter Walker konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Davranış kurallarımızla uyum içinde olduğu için BM Küresel İlkeler hedeflerine katkı sağlamayı önceliğimize aldık. TK Elevator yöneticileri ve çalışanları bu ortak hedef ve değerleri paylaşıyor. Biz de iş ortaklarımızla birlikte, sözleşme taahhütlerini şirketimize daha çok entegre etmek için çalışmaya devam edeceğiz.” 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir’in Çiğli ilçesinde bir kişi, öz ağabeyini pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

İzmir’in Aliağa ilçesinde alkollü olduğu iddia edilen bir kişi, tartıştığı esnafa balkondan balta ve bazı eşyalar fırlattı.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde annesinin eski eşini öldüren şüpheli tutuklandı.

Manisa'nın baraj göletlerinde yetiştirilen alabalıklar, dünyanın dört bir yanına gönderiliyor.

Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD), ihracatı neredeyse durma noktasına getiren konteyner krizinin çözülmesi için gerekli adımların atılmasını istedi. Pan...

İzmir İtalyan Ticaret Odası'nın olağan genel kurul toplantısı gerçekleşti. İtalya'nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio'nın da katıldığı, divan başkanlığını iş insanı Mo...

LÖSEV, Lösemili Çocuklar Vakfı yardımlaşma duygusunun en güzelinin yaşandığı Ramazan Ayı boyunca gönüllü ve bağışçılarının destekleriyle hazırlanan ihtiyaç kolilerini,...

Yazarlar