Facebook ta paylaştweet le

İZSİAD Başarı Sohbetleri sürüyor

15.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (İZSİAD) geleneksel İZSİAD Başarı Hikayeleri toplantılarının bu haftaki konuğu 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle Site İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Dr. Yusuf Aldoğan oldu.

Toplantının açılışında konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, 14 Mart Tıp Bayramı olması vesilesiyle doktor üyemiz Yusuf Aldoğan’ı ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayan İZSİAD Başkanı Küçükkurt, “Özellikle pandemi döneminde tıp camiasının üzerindeki yük çok arttı. Canla başla çalışıyorlar ve hayatlarını da riske atıyorlar. Kendilerine bu vesile ile minnettarlığımızı belirtiyor, tüm tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Site İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Dr. Yusuf Aldoğan, İZSİAD’a konuk olmaktan duyduğu gururu paylaştı. İZSİAD üyelerinin 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları için tüm tıp camiası adına teşekkürlerini sunan Aldoğan, böylesi bir günde konuk edilmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

 

“Hem okudum hem çalıştım”

Hayatındaki dönüm noktalarını bölümlere ayırdığını ve bu noktalara değinmek istediğini söyleyen Aldoğan, “Bugünlere gelmemde en büyük pay sahibi anne ve babamla başlamam gerekir. Her ikisine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Adana Çukurovalı bir ailenin çocuğu olarak hayata başladığını ve meslek lisesi mezunu olarak Tıp Fakültesi’ni kazandığını söyleyen Aldoğan, “Annemin duaları ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. Hem lise yıllarında hem de üniversite yıllarında yaz aylarında çalıştım, harçlığımı çıkardım. Hatta Tıp okurken 5. Sınıftan itibaren tıbbi mümessil olarak da çalıştım. Başarma arzusu temel motivasyonum oldu, hem okul hayatımda hem de iş hayatımda bu duyguyla hareket ettim, ediyorum” dedi.

Lise yıllarında bile İzmir’e gelmek istediğini söyleyen Aldoğan, “İzmir’i hiç görmeden İzmir’e gelmek istiyordum. Mecburi hizmetten sonra İzmir’e tayin edildim. Bornova’dan dolmuşla 1 saat uzaklıktaki Gediz’deki hizmet yerime gidiyordum. Sonrasında Altındağ’a tayinim çıktı. O zaman kendi polikliniğimi açma kararı aldım ve bir arkadaşımla açtım” dedi.

 

15 yıl kamu hizmeti

Sonrasında tek başına yola devam ettiğini vurgulayan Aldoğan, “Çevredeki sanayiciler ve işletmeleri ziyaret ettim.  Ayakkabıcılar, Hurdacılar, Nakliyeciler sitesi yönetimlerini ve işletmelerini tek tek ziyaret ederek polikliniğimize çalışanları çekmiş olduk. Tek doktorla başladığımız işte iki sene sonra 6 doktora çıktık. Sonrasında muayenehane açtım, sağlık ocakları yönetimi ile ilgili deneyimim nedeniyle 2003 yılında İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Ocakları Şube Müdürü olarak iki yıl görev yaptım” dedi. 

 

6 il, 41 şube, 150 çalışan, 500 firma

2011 yılında, kamuda 15 yıl geçirdikten sonra, devletteki görevinden ayrılarak 2012 yılında Site İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri’ni kurduğunu söyleyen Aldoğan, “Bugün yurt genelinde 6 il, 41 şube, 150 çalışanımızda hizmet veriyoruz. 500’ü geçkin firma ile çalışıyoruz, Site olarak hizmetlerimiz işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, teknik personel istihdamı sağlıyoruz, eğitim, danışmanlık ve mobil sağlık aracı hizmetlerimiz var” dedi.

İzmir’in önde gelen sanayi kuruluşları ve işletmeleri ile Türkiye’nin birçok büyük kuruluşuna hizmet verdiklerini söyleyen Aldoğan, “Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin en büyük firması olan tersane, gemi yapım, inşa, tamir ve bakım hizmetleri veren İstanbul Sedef Tersanesi ile bir protokol yaptık ve orada da hizmetlerimiz sürüyor” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Gaye Karadağ son yolculuğuna uğurlandı.

ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 2020 yılı Faaliyet Raporu dün İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oylanarak kabul edildi. Rapora göre ESHOT Genel Müdürlüğü ağır pandemi ...

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle birlikte kripto para piyasasında işlem yapan yatırımcıların bazı işlemlerine kısıtlama getirilmesinin ardından Merkez B...

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, pandemi sürecinde güvenilir gıdanın daha fazla önem taşıdığına vurgu yaparak, içinde bulunulan Ramazan ayında vatandaşların, ...

İzmir Sanayici ve İş İnsanlar Derneği’nin (İZSİAD) Başarı Sohbetleri’ne Yusuf Cengiz Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, İZSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı v...

30 Ekim'deki depremin ardından siyasilerin başta kenetlendiğini, geçen süre içinde ise gelişme olmadığını söyleyen Hüseyin Aslan, "Benzer bir depremde yine aynı acılar...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 2020 yılı Mart ayında İzmir’de 7 bin 131 olan konut satışı, 2021 yılı Mart ayında %6...

Yazarlar