Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ATB Et Borsası’na Kerkük çıkarması

21.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kerkük Valisi Rakan Cuburi ve Kerkük Vilayet Meclisi üyeleri ile bürokratlardan oluşan bir heyet Ankara Ticaret Borsası (ATB) Et Borsası’nı ziyaret ederek, tesislerin çalışması hakkında bilgi aldılar. ATB Genel sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu’nun verdiği bilgileri büyük bir dikkatle takip eden Kerkük Valisi Rakan Cuburi başkanlığındaki heyet, tesislerin işleyişinden etkilendiklerini belirttiler.

ATB Genel Sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu, heyet üyelerine verdiği bilgilerde ATB Et Borsası’nın, AB Standartlarında olduğuna dikkat çekerek, “Tüm amacımız, Ankaralılara sağlıklı ve hijyen şartlarını yerine getiren et yedirmektir” dedi.

ATB Et Borsası tesislerinin sektörde kayıt dışılığı önlediğine de dikkat çeken Ömeroğlu, “Bu tesislere sağlıksız, hijyen şartlarına uymayan ve kayıt dışı tek gram et giremez” şeklinde konuştu. Ömeroğlu, ATB’nin İslam İşbirliği Üyesi Ülkelerle oluşturulmakta olan, Ticaret  Borsaları  Müşterek web sayfasıyla, tüm İslam ülkeleri arasındaki ticaretin merkezi olacağını da belirtti.

Ziyaretten memnun ayrılan  Kerkük Valisi Rakan Cuburi ve beraberindeki heyet üyeleri, ATB Et Borsası tesislerinin gerek yapısı, gerekse işleyişi açısından önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğine inandıklarını  belirterek, gördüklerinden etkilendiklerini söylediler.

(Aysel KANBER)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ölümünün 19. yılında gazeteci, yazar Ahmet Taner Kışlalı'yı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci, ”Cemal Kaşıkçı’nın burada ...

Suudi Arabistan, İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü ...

Açılış törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Azerb...

Milli Eğitim Bakanlığınca, Danıştayın öğrenci andına ilişkin kararının henüz kesinleşmediği, hukuki sürecin devam ettiği bildirildi.

Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti.

Yazarlar
Website Security Test