Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

GÖZLEM Web Sitesi’nin Nisan ayında 1 milyon 180 bin ziyaretçisi vardı!

30.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GÖZLEM’in WEB Sitesi’ni ziyaret sayısı Mart ayında “ilk defa” 1 milyonu aşmıştı. Nisan’ı bekledik; “Acaba Nisan’da da ‘milyonu geçen tıklama sayısını’ bulabilecek miydik?..”

Ve işte Nisanda: “30 günlük” ziyaretçi bilançomuz: Gazetemiz baskıya giderken WEB Sitemize 1 milyon 180 bin giriş yapıldı!...

Bu konuda Sıtkı Şükürer, Hürriyet Ege’deki “Virüs molası” başlıklı yazısında “… Bizim ısrarla sahiplenilmesi gereğine vurgu yaptığımız haftalık ‘Gözlem’ gazetesi internet haberciliğinin gözdesi konumuna gelmiş. Gazetenin sahibi Çetin Gürel’den aldığım bilgiye göre, aylık bazda sanal okuyucu sayısı 1 milyon kişinin üstüne çıkıyormuş” diyor.

Şükürer’e GÖZLEM ailesi olarak teşekkür ediyor, yazısını sütunlarımıza alıyoruz:

“CORONALI günler bazı sektörlerin ön plana çıkmasına sebep oluyor.

Örneğin, para ödeyerek üye olduğunuz dizi film kanalları veya internet üzerinden yapılan alışverişleri tüketicisine ulaştıran organizasyonlar daha değerli hale geldi.

Bu arada uzun zamandır tirajları pek olumlu gitmeyen medya sektörü özellikle dijital ortamda tekrar ivme kazanmaya başladı.

Pek çoğumuz evlere mahkum hallerimizle, tabletler ve akıllı telefonlarla daha fazla vakit geçirir olduk. Haliyle düzgün habercilik yapan mecralar daha bir ‘tıklanır’ oldu.

Yerel bazda da kalitesini sürdüren medya kuruluşları bu gelişmelerden payını alıyor.

Örneğin, bizim ısrarla sahiplenilmesi gereğine vurgu yaptığımız haftalık ‘Gözlem’ gazetesi internet haberciliğinin gözdesi konumuna gelmiş.

Gazetenin sahibi Çetin Gürel’den aldığım bilgiye göre, aylık bazda sanal okuyucu sayısı 1 milyon kişinin üstüne çıkıyormuş.

Bunlar bir fikir gazetesi için çok iyi rakamlar.

Pek tabii, bu başarıların sektöre yönelik bir yarara dönüşebilmesi için reklam verenlerin ilgilerini artırmaları gerekiyor.

Mamafih şu anda salgın nedeniyle iş dünyası soluklanmış durumda.

Ama bugünler geçtiğinde farkını kanıtlamış medya mutlaka okunulur olmanın semeresini görecektir.
Bu arada bir hususu vurgulamak istiyoruz.

Tamam, dijital medya giderek önem kazanıyor.

Ancak zannedilmesin ki, yazılı basın, diğer değişle ‘kâğıda dokunarak’ okunan gazete tarih sahnesinden silinecektir.

Dünyadaki gelişmelere bakıldığında böyle bir durum yok.

İnsanlar alışkanlıklarına değer veriyor ve geleneklerini sahipleniyorlar.

Pek çok kişi gazete okumanın zevkini akıllı telefonunun küçük ekranına sığdırmak istemiyor.

Gazete, savuştururmuş gibi kıraat edilmez ve zamandan tasarrufa ‘kurban’ verilmez.

Evde kaldığımız bugünlerde pek çoğumuz hayatı ‘çılgın koşuşturma’ olarak sürdürmenin anlamsızlığının farkına vardı.

Neyse, hemen her konuda tüketmenin ve yenisine iştahlanmanın mutluluk getiremeyeceğini, biraz da ‘virüs molası’ sayesinde kavrıyoruz.

Bazen ‘şer’den ‘hayır’ doğar dedikleri bu olsa gerek...”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Gözlem, 83 milyonu ilgilendiren hayat pahalılığı konusunu masaya yatırdı. İşte uzmanların görüşleri...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 21 Mayıs’ta politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 8,75’ten yüzde 8,25’e indirdi. Böylece TCMB son...

Ekonominin dar boğazdan geçtiği, siyasette AKP'den kopan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimlerin daha görünür olduğu, MHP lideri Devlet Bahçeli ve arkadaşlarının...

Salgından en çok etkilenen kesimin şehir varoşlarında yaşayanlar, gecekondu mahallelerinde oturanlar ve Suriyeli göçmenler olduğu görülüyor. GÖZLEM konuyu masaya yatır...

“Son yıllarda izlenen “her sorunun zaman içinde kendiliğinden çözüleceği” şeklinde özetlenen zamana yayma politikaları istisnai koşullarda bazen sonuç verebilir ancak ...

Yayın kurulu üyemiz Emekli Albay Soner Aydın, “TSK içinde yankısı büyük olan olayın karanlıkta kalan noktalarını” GÖZLEM okuyucuları için yazdı.

Olumlu tablonun kahramanlarından olan sağlık çalışanlarına yapılan “mali destekte ortaya çıkan adaletsiz tablo” tepkilere yok açtı. GÖZLEM uzmanlara sordu. Görüşler “t...

Yazarlar
Website Security Test