Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Serdaroğlu: “Seçimlere gireceğiz!”

11.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni kurulan Doğru Partisi’nin “kurucu başkanı” Rifat Serdaroğlu, GÖZLEM’in partisinin yapılanması ve hedefleri konusundaki sorularını cevaplandırdı. İşte sorularımız ve Serdaroğlu’nun cevapları…

Yeni Kurulan DOĞRU Parti (DP) teşkilatlanma çalışmalarını sürdürürken, “erken ya da zamanında yapılacak seçime katılma” planlamasını da yapıyor. Kurucu Başkan Serdaroğlu “bu konuda” kesin konuşuyor ve partililere “Endişe etmeyin” mesajını veriyor.

DP Lideri, partinin kuruluşu, gelişmesi ve hedefi konusunda GÖZLEM’in sorularını cevapladı.

G – Partinizin kuruluşu neden gecikti?

S – Parti kurmak, hele Türkiye gibi “Tek Adam” tarafından yönetilen ülkelerde parti kurmak dünyanın en zor işidir. 81 İl, 974 İlçede örgütleneceksiniz. Biz, iki yıldır Türkiye’yi dolaşıyoruz. Tabandan tavana doğru bir örgütlenme modeli gerçekleştirmeye çalıştık. Şu an 77 İlde İl ve İlçe örgütlerimizi kuracak hazırlıktayız. Önümüzdeki 1 ay içinde tüm Türkiye’de aynı anda tüm örgütlerimizi açacağız.

G – Partinin seçimlere katılabilmesi için gereken il ve ilçe teşkilatlanması ne zaman bitebilir?

S – Ekim ayı ile kongrelerimizi yapmaya başlayacağız. Ayrıca seçime katılma hakkı kazanmış iki parti ile yapılacak baskın seçimlere katılabilmemiz konusunda anlaşmaya varmış durumdayız.

G – İlk delegeli genel kurul toplantısını ne zaman yapabilirsiniz?

S – DOĞRU Parti, klasik partiler gibi değildir. Tüm seçimler üye katılımı ile yapılacaktır. Genel Başkanı 1000-1200 delege değil, sayıları yaklaşık 50.000 olan İl Delegeleri seçecektir. 2021 Mayıs ayında Büyük Kongremizi yapmayı planlıyoruz.

G – Partinizin kamuoyu tarafından sesinin duyurulabilmesi için gerekli meyde desteğini nasıl sağlayacaksınız?

S – Türkiye’de medyanın durumu belli! Tüm sıkıntılara ve baskılara rağmen özgür kalmayı başarabilmiş medya kuruluşları, bize yer veriyorlar. Çok ciddi bir yatırımla ve uzmanlarla sosyal medyaya ağırlık veriyoruz. 3 Milyon kişiye anında ulaşacak olan sistemi kurma aşamasının sonuna geldik. Ayrıca dolaşmalar sırasında Yerel Medya kuruluşlarından ilgi görüyoruz. Bunun suçu tabii ki, faşist bir anlayışla medyayı baskı altına alan ve haram havuzu kullanan iktidardadır.

G – Partinin iç ve dış politika, ekonomik görüş ve uygulamaları, sosyal faaliyetleri hakkında geniş bir açıklama ne zaman yapılabilecek?

S – İki senedir, ülkemizin en yetkin uzmanları ve siyasetçileriyle hazırladığımız programımızı, Ekim Ayının ikinci yarısında kamuoyumuz ile paylaşacağız.

G – “AKP tabanından oy alacağız” dediniz. Bu nasıl olacak, nedenlerini anlatır mısınız?

S – Biz sadece AKP’den değil, her kesimden oy alacağız. DOĞRU Parti, Demokratik Merkezde konumlanmıştır. Anayasamızın ilk 6 maddesine inanmış her vatandaşımızı kucaklayacağız. DOĞRU Parti, bölünmüş bir Türkiye’yi tekrar birleştirecek, duran ve gerileyen ekonomisini Milli Ekonomik modelle kalkındıracak, tarımda yeniden kendi kendine yetecek, dijital devrime, çevreye ve tüm canlılara önem verecektir.

G – Doğru Parti’yi kurarken, taban yapılanması bakımından anketler yaptınız mı? Yaptıysanız rakamsal olarak çıkan sonucu bizimle paylaşır mısınız?

S – “Türkiye’nin yeni bir partiye ihtiyacı var mı” diye anketler yaptırdık. Yüzde 74 ve yüzde 80 oranında “İhtiyaç Var” sonucunu aldık. Henüz DOĞRU Parti ile ilgili bir anket yaptırmadık. İlk anketimizi Şubat 2021 de yaptıracağız. O zaman görülecektir ki, DOĞRU Parti, ülke siyasetinin baş aktörü olmaya aday bir partidir.

G – Bu sorularımızın dışında kamuoyuna vereceğiniz başka bir mesaj var mı?

S – DOĞRU Partinin çıkış noktası ATATÜRK’TÜR. Varış noktası ise, Atatürk devrimlerinin ve ilkelerinin yeniden Türk Devletine sahip olması olacaktır. DOĞRU Parti bir Kadın ve Genç Partisi olacaktır. Gençlerimize çok güveniyoruz ve beraberce Türkiye’ye “Kadın Eli” değmeli diye çalışacağız. Biz hiçbir partinin alternatifi değiliz. Artık çöp olmuş, insanları kendisinden bıktırmış, eski tür siyasetin alternatifiyiz. Hırsızlığın, yolsuzluğun, liyakatsizliğin, cehaletin biteceği yeni ve çağdaş Türkiye’yi yaratmak istiyoruz.

Sefer bizden, Zafer ise Allah’ın nasip etmesiyle Türk Milletinden olacaktır. Herkesin sustuğu, korktuğu veya çıkar uğruna ideallerini satışa çıkardığı bir ortamda bizler gelecek nesillerimiz için, onları geleneklerine- inançlarına bağlı, hür dünya ile barışık sorumlu çağdaş bireyler yetişmesini sağlamak için mücadele edeceğiz.

Bu vatana, Atatürk’e, Çağdaşlığa, Zenginleşmeye, Uygarlığa açık herkesi DOĞRU Partiye bekliyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tarikatların bazıları, “çocuk ve kadın” istismarı başta olmak üzere toplumun tepkisini çeken olaylar ile ülke gündemine girerken, İsmailağa cemaatinin önde gelen isiml...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un “Her kadın cinayeti bizim kadına yönelik şiddetteki kadın cinayeti değildir. Her intihar kadın cinayeti...

Türkiye ile Yunanistan arasında Akdeniz’deki deniz yetki alanları, doğal kaynaklar ve Kıbrıs’taki çözümsüzlük nedeniyle yaşanan gerilim her geçen gün büyüdü; Ege Adala...

“İki yaka yarım aşk” filmiyle uluslararası arenada adından söz ettiren Nurdan Tümbek Tekeoğlu, yeni filmi için hazırlıklara başladı. Çekimleri İzmir ve Mersin’de gerçe...

Milyarlarca dolarlık tarım ve gıda ürünleri ithalatı ile dünyanın dört bir yanındaki çiftçi ve üreticileri destekliyoruz. “Enflasyonu düşürmek için ‘ucuz ithalat’ çözü...

Doğu Akdeniz, zengin doğalgaz kaynaklarının bulunduğu 2000'li yılların ortasından itibaren dikkatlerin en çok çevrildiği bölgelerden biri oldu. Bölgede Türkiye ile Yun...

Son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e siyaset sahnesinden, tarikat ve cemaatlere; Diyanet İşleri Başkanı dahil bazı bürokratlardan gaze...

Yazarlar
Website Security Test