Facebook ta paylaştweet le

Sivil toplum örgütlerine çağrı: “Siyaset üstü” Laik Cumhuriyeti ve Atatürk’ü Koruma Platformu kurulmalı

26.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Andımız, Atatürk, sivil toplum örgütü, istanbul sözleşmesi

Atatürk’ten, Andımızdan, laiklikten, cumhuriyetten, Atatürk’ün tarif ettiği Türk Milliyetçiliğinden, “Ne mutlu Türküm diyene” sözünden ne isteniyor?

Her gün “en az bir kadın cinayeti” cinayeti” işlenirken, “evde kadın şiddeti”, sokakta “kadın tacizleri” yaygın bir şekilde devam ederken, “İstanbul Sözleşmesi’nin bir kararname ile kaldırılmasını” bayram coşkusu ile karşılayan Tarikatlar ne istiyorlar?

Hilafetin geri getirilmesini, İstanbul Merkezli, resmi dili Arapça olan İslam  Devleti isteyenler, Milli Eğitimi “Dini Eğitim yapmak” isteyenler, milyonlarca öğrencimizi tarikatların, cemaatlerin sosyal cenderesinin içine “devletin Milli Eğitim Bakanlığı’nın eli ile” atmaktan çekinmeyenler, Türkiye Cumhuriyeti” devletinin adının “Anadolu Cumhuriyeti olmasını”  ve de “Türk Bayrağı’na ‘Türkiye’ ya da ‘Devlet Bayrağı’ denilmesini”, dahası İstiklal Marşımızın değişmesini isteyenler, Atatürk’ün kabartmasını, Devlet Nişanı / Cumhuriyet Nişanı / Liyakat Nişanı madalyalarından çıkaranlar, adını, statlardan, kültür merkezlerinden, caddelere kadar yok etmekte yarışanlar, “Atatürk Cumhuriyeti’ni bütünüyle değiştirmek için” yurdun dört bir yanında ellerinden geleni yapıyorlar, adımlar atıyorlar, toplantılar tertipliyorlar, istekleri doğrultusunda konuşmalar yapıyorlar, TV ekranlarında söylüyorlar, gazetelerinde yazıyorlar!..

Bu “geriye gidişe” ne yazık ki, “devletin memurları” da katılıyorlar; sosyal medyada… Ayasofya Başimamı gibi… Bazı Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri gibi… Hatta bazı vali ve kaymakamlar gibi…

Anayasa ortada, Atatürk ve devrim kanunları ortada, “adında ‘Cumhuriyet’ olan” savcılar seyrediyor, Adalet ve İçişleri Bakanlıkları seyrediyor.

“Bu gidişi durdurmak için” siyaset ittifaklarının ötesinde, “Sivil Toplum örgütleri arasında ‘Atatürk ve Cumhuriyet Platformu’ kurulmalı” görüşü ülke gündemine girmeye başladı.

Vatandaş, “Ülkede ‘milyonlarca üyesi olan’ Sivil Toplum Örgütlerinin ‘Atatürk ve Cumhuriyet Platformu’ şemsiyesi altında bir araya gelmesi, bu duruma ‘dur’ demesinin gerektiği ortada” demekte, ümitle beklemektedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Muhalefet, Erdoğan’ı ağır şekilde eleştirirken, AKP sözcüsü “Soykırım” sözünü CHP’nin söylettiğini” iddia etti.

Öneri, eski İzmir Defterdarı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura’nındı, gündeme GÖZLEM Yayın Kurulu üyesi Serkan Aksüyek getirdi…

“Kongreler yapmak, İslam Devletler Birliği’ni kurmak, İstanbul’u başkent yapmak, Arapça’yı resmi dil ilan etmek” siyaset yapmak değil mi?

104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi tartışmaları ve “cübbeli amiral” konusunda, 3 Nisan akşamı yaptığı açıklamanın ardından başlatılan soruşturma genişletil...

Yazarlar