Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Aydın'da üreticiye soğutma tankı hediyesi

10.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Haydarlı Köyü Kırsal Kalkınma Kooperatifine Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan destek geldi. Üretici ile aracıyı ortadan kaldırma hedefiyle yola çıkan Çerçioğlu, Aydın'da 6 pilot bölgeye süt soğutma tankı hibe etti.

Sütlerin daha uzun süre ve sağlıklı bir şekilde sağlanmasına vurgu yapan Özlem Çerçioğlu, "Haydarlı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne hibe ettiğimiz süt soğutma tankıyla bölgedeki üreticilerimiz günlük 3 tondan fazla süt topluyor. Sütü uzun süre sağlıklı olarak muhafaza eden tanklar sayesinde üreticilerimizin kazancı ve sütlerinin değeri artıyor." dedi.

Pilot olarak 6 mahalleye süt soğutma tankı koyan Çerçioğlu, üreticinin sütünü 20 kuruş daha pahalıya satmasını sağladı. Toplanan sütten elde edilen süt ürünleri Ege Et mağazalarında satışa sunuldu.

Süt üreticilerini aracılardan arındıracak adımı atan Başkan Çerçioğlu, üretime verdiği desteğin yanında alım garantisi verdi ve üreticilerin girdi maliyetlerine destek sunmak için yem fiyatlarında tasarrufa gitti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye'nin tarım, gıda ve ormancılık alanında tek medya sivil toplum kuruluşu olan Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) 3. Olağan Genel Kurulunu Ankara'da...

Üreticinin yarım asırlık temsilcisi KÖY-KOOP, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek ortaklarının ürettiği ürün zenginliğiyle bu sene Antalya’da 9.'su düzenlenecek Yö...

Topraksız tarım yöntemleri gün geçtikçe gelişiyor. Gelecekte tamamen topraksız tarıma mı geçilecek?

İzmir Ticaret Borsası 2018/2019 sezonunda kuru incir rekoltesi tahminini önceki seneye oranla yüzde 2,25 artırarak 80 bin ton olduğunu açıkladı.

KÖY-KOOP Genel Başkanı Neptün SOYER, Yönetim Kurulu Üyesi bölge başkanlarıyla, ülkemiz ekonomisini hedef alan saldırılarla ilgili görüşmelerde bulundu.

Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süt litre fiyatını 1,7 TL olarak açıklamasıyla süt sektöründe tartışmalar alevlendi.

Edirne’de kuru soğan hasadında beklenen verim alınamadı.

Yazarlar
Website Security Test