Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

74 ülkeden 80 bin profesyonel Growtech’te buluşuyor

28.9.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bu yıl 15 yaşına giren Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı, Avrupa ve Balkan ülkelerinden Ortadoğu’ya, Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’e kadar geniş bir coğrafyada tarım sektörü profesyonellerini, 02-05 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 4 gün süreyle aynı çatı altında buluşturuyorTarlasında toprağını ekip biçen çiftçiden, dünya pazarlarına ihracat yapan dev şirketlere kadar sektörün her bir yapı taşını 02-05 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da tek bir çatı altında toplayan Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 15 yaşına giriyor.  Bu yıl fuara 30’u aşkın ülkeden 650’den fazla lider firma ve marka katılırken, ziyaretçi sayısının daha da geliştirilerek 74 ülkeden 80 binin üzerinde sektör profesyonelinin Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı’nda ağırlanması hedefleniyor.

    

Avrasya’nın lider, Türkiye’nin en geniş kapsamlı tarım fuarı olan Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı’nın 15’inci yaşına girmesinden mutluluk duyduklarını ifade eden UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er, “Son yıllarda büyük bir atılım yapan ve dünyanın 16'ncı, Avrupa'nın 6'ncı büyük ekonomisine sahip olan Türkiye, dünyanın 7'nci, Avrupa'nın ise 1'inci en yüksek tarımsal gayri safi milli hasılasına sahiptir. Growtech Eurasia olarak, Avrupa ve Balkan ülkelerinden Ortadoğu’ya, Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’e kadar geniş bir coğrafyada her geçen gün öne çıkan etkin uluslararası tarımsal ihtisas fuarı olarak ülkemizin bu başarısında bizim de payımız olmasından gurur duyuyoruz” dedi.

Sektörün fuara olan ilgisinin bu yıl da çok büyük olduğuna dikkat çeken Engin Er, “Fuara iki ay kala, tüm yerlerimiz tamamen doldu. Tüm sektör profesyonelleri, Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ile ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürün ve hizmetler bu yıl da eksiksiz olarak Growtech Eurasia’da biraraya gelecekler” dedi. 

 

Fuar programı kapsamında; Ekonomi Bakanlığı ile koordine edilerek, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde “Alım Heyeti Programı” düzenlenecek.  Ticaretin gelişmesine olanak sağlayan, çevre ülkelerin potansiyel alıcıları ve karar vericilerinin katılacağı ikili görüşmelere tarım sektörü firmalarının buluşması sağlanacak ve ticari iş birlikleri sağlanacak. 

    

Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı’nın Ana Sponsoru, İnovatif Tarım felsefesiyle organik gübre üretimi yapan Bactogen,  İletişim Sponsoru, Turkcell Çiftçi Birliği ile dünyanın kişiye özel ilk tarım danışmanlığı servisini sunan Turkcell, Co-sponsoru da bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformu Findeks oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Üreticinin yarım asırlık temsilcisi KÖY-KOOP, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek ortaklarının ürettiği ürün zenginliğiyle bu sene Antalya’da 9.'su düzenlenecek Yö...

Topraksız tarım yöntemleri gün geçtikçe gelişiyor. Gelecekte tamamen topraksız tarıma mı geçilecek?

İzmir Ticaret Borsası 2018/2019 sezonunda kuru incir rekoltesi tahminini önceki seneye oranla yüzde 2,25 artırarak 80 bin ton olduğunu açıkladı.

KÖY-KOOP Genel Başkanı Neptün SOYER, Yönetim Kurulu Üyesi bölge başkanlarıyla, ülkemiz ekonomisini hedef alan saldırılarla ilgili görüşmelerde bulundu.

Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süt litre fiyatını 1,7 TL olarak açıklamasıyla süt sektöründe tartışmalar alevlendi.

Edirne’de kuru soğan hasadında beklenen verim alınamadı.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde emekli polis memuru Uğur Üstün, 6 milyon solucan ile elde ettiği gübreyi mahsulde kullandığını ve yüzde 30 verim artışı elde ettiğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test