Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Marul üreticisi çiftçiden ilginç eylem

25.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Eskişehir'de geçimini çiftçilikten sağlayan bir vatandaş, ürünleri para etmeyince ilginç bir eyleme imza attı.

2006 yılından beri Sakintepe Mahallesi’nde üreticilik yapan 49 yaşındaki ‘Arap Hasan’ lakaplı Hasan Ören, marullarını beklediği fiyata satamayınca ilginç bir yönteme başvurdu. Dikkat çekmek için tarlanın ortasına götürdüğü koltuğa oturarak poz veren ve dakikalarca oturan Ören, üreticinin sorununu farklı bir yöntemle dile getirdi.

Ören, 12 yıldır yeşillik üretimi yaptığını ve üreticinin sıkıntılarını bu şekilde duyurmak istediğini söyleyerek, “Marul, roka, maydanoz ve pırasa gibi sebze üretimi yapıyoruz. Geçen sene marulu 30 ile 50 kuruşa satıyorduk. Bu sene 20 kuruş zamla 50 ile 70 kuruşa satmak istedik ancak beklediğimiz gibi olmadı. Marulu satamadık. Marullar elde kalınca sosyal medya üzerinden hem kendi reklamımı yapmak hem de üreticinin sorunlarını farklı bir yöntemle duyurmak istedim. Tarlada koltuğa oturarak poz vererek dikkat çektim” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Üreticinin yarım asırlık temsilcisi KÖY-KOOP, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek ortaklarının ürettiği ürün zenginliğiyle bu sene Antalya’da 9.'su düzenlenecek Yö...

Topraksız tarım yöntemleri gün geçtikçe gelişiyor. Gelecekte tamamen topraksız tarıma mı geçilecek?

İzmir Ticaret Borsası 2018/2019 sezonunda kuru incir rekoltesi tahminini önceki seneye oranla yüzde 2,25 artırarak 80 bin ton olduğunu açıkladı.

KÖY-KOOP Genel Başkanı Neptün SOYER, Yönetim Kurulu Üyesi bölge başkanlarıyla, ülkemiz ekonomisini hedef alan saldırılarla ilgili görüşmelerde bulundu.

Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süt litre fiyatını 1,7 TL olarak açıklamasıyla süt sektöründe tartışmalar alevlendi.

Edirne’de kuru soğan hasadında beklenen verim alınamadı.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde emekli polis memuru Uğur Üstün, 6 milyon solucan ile elde ettiği gübreyi mahsulde kullandığını ve yüzde 30 verim artışı elde ettiğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test