Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Otellerdeki doluluk oranı bu yaz yüzde 90'ı geçecek''

3.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

35 Yıllık turizmci ve Turizm yatırımcısı, Bodrum SIANJI Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, ''İstanbul seçiminin bitmesi, Turizme çok olumlu yansıdı. Seçimden, özellikle Bodrum çok etkilendi. Şimdi seçim bitti. Bodrum’da hareket canlanmaya başladı. Temmuz ayının ilk haftasından itibaren tesislerin doluluk oranı yüzde 90’ların üstüne çıkacak'' dedi.

Gazeteci Olay Tan ile yılların turizmcisi Recai Çakır 2019 yılı turizm sektöründeki beklentilere ilişkin bir sohbet gerçekleştirdi.

Deneyimli Gazeteci Olay Tan’ın,
"İstanbul seçimleri bitti. Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı seçildi. Seçimlerin sona ermesi özellikle Bodrum turizmine etkisi nasıl olacak?" sorusuna, Recai Çakır;
”İstanbul seçimlerinin yabancılara etkisi olmadı. Yerli turizme ihtiyacı olan Bodrum ve Ege bölgesi çok etkilendi. Bunların en başında Bodrum geldi. Seçimler öncesi 2 hafta boyunca doluluklar çok düştü. Seçimler bittikten sonra hareket başladı. Temmuz ayının ilk haftasından itibaren doluluk oranları yüzde 90’nın üstüne çıkacaktır. Turizm çok özel. Sektör, ufacık bir hareketten etkilenebiliyor. Komşumuz hapşırsa, biz hastalanıyoruz. Turizmimiz hassas dengeler üzerinde duruyor. Siyasetten etkileniyor, seçimler etkilendiriyor, dünya kupası oluyor ilgilendiriyor. Herhangi bir salgın hastalık oluyor, olumsuz etkileniyor. O yüzden mevcuttun ve koşullarımızı iyi değerlendirip Türk turizmine hizmet vermesi gerekiyor.’’ dedi.

Çakır, Tan’ın "Turizmin Geleceğinden Umutlu musunuz?" Sorusuna ise şunları söyledi:
"Turizmin geleceğinden gerçekten çok umutluyum. Bu sezon geçen sezondan daha iyi olacak. Ama turizmde asıl 2021’de istediğimiz düzeye ulaşacağımızı umut ediyorum. Biz hala kongre turizminde yüzde 10‘lardayız. Asgari Yunanistan gibi yüzde 20’leri yakalamalıyız. Doğru işler yaparsak Türkiye’de 100 milyon turisti görmek ve 100 milyar dolar gelir elde etmek hiçte zor değil." 
35 Yıllık turizmci Recai Çakır, "Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivali başarı ile sona erdi. Sürdürülen bir festival haline getireceğiz. Bodrumun tanıtımına büyük katkı sağlayacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaklaşık 2 yıl önce yapılan seçimlerde Başaran Ulusoy’dan koltuğu devralan TÜRSAB’ın mevcut başkanı Firuz Bağlıkaya, 24. Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 31 ülkede 120 limanın üye olduğu dünyanın en büyük kruvaziyer liman örgütü Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği’ne (MedCruise) resmen üye oldu.

Halkidiki, Yunanistan’ın en gözde turizm beldelerinden biri. Pek çok açıdan Bodrum’a benzerliğine dikkat çekilen Halkidiki, Türkiye'den yatırımcılarını ve turistlerini...

Denizli'de bulunan Pamukkale Travertenleri için giriş ücreti ve içerideki fiyatların pahalılığı sosyal medyada kullanıcıların tepkisini çekiyor.

Alaçatı'da tatilciler ''gürültü'' nedeniyle rezervasyonlarını erken sonlandırıp konakladıkları otellerden ayrılmaya başladı. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Deni...

Türkiye’de turizm büyümeye devam ederken Mastercard, 10 yıldır yayımladığı ''Hedef Şehirler Endeksi'' raporunun bir bölümü olan ''Play'' ile eğlence tutkunlarının seya...

2019 yılının ilk yarısında turizm verileri açıklandı. Yılın ilk beş ayında kaç turist geldi? Turizm rakamları, verileri ne oldu? Türkiye'yi kaç yabancı turist ziyaret ...

Yazarlar
Website Security Test