Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TÜRSAB’da 2. Bağlıkaya dönemi

3.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaklaşık 2 yıl önce yapılan seçimlerde Başaran Ulusoy’dan koltuğu devralan TÜRSAB’ın mevcut başkanı Firuz Bağlıkaya, 24. Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde (TÜRSAB) 3 yıl başkanlık koltuğunda oturacak isim belli oldu. Mevcut başkan Firuz Bağlıkaya, 24. Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi. Genel Kurul öncesi 4 listenin yarışması beklenirken, Firuz Bağlıkaya dışındaki TÜRSAB Başkanlığı için adaylığını açıklayan Hasan Erdem ve Cüneyt Tanju Demir liste çıkarmayarak Davut Günaydın’ın listesinden aday oldu. Toplamda 4 bin 13 oyun kullanıldığı seçimlerde Firuz Bağlıkaya’nın başında olduğu liste 2 bin 530 oy alırken, Davut Günaydın’ın başında olduğu listenin aldığı oy sayısı 1459’da kaldı. Oy oranları yüzde 63’e karşı yüzde 37 olarak şekillendi. Bağlıkaya yaklaşık 2 yıl önce gerçekleşen seçimlerde Başaran Ulusoy’a karşı 2 bin 200 oy almıştı. TÜRSAB’ın yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşacak: “Firuz Bağlıkaya, Ali Bilir, Abdulhamit Kuk, Osman Tolga Gencer, Diyaeddin Şahin, Ceren Anadol, Hasan Eker, Soner Bacaksız, Nalan Yeşilyurt.”

Ajans temsilcisi kalay oldu
TÜRSAB seçimlerinin yanında bir seçim daha gerçekleştirildi. Bu yıl kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda TÜRSAB’ı temsil edecek kişi de belli oldu. Serhad Uslan, Erkunt Öner, Emin Çakmak, Hüsnü Kemal Zaimoğlu ve İbrahim Halil Kalay’ın yarıştığı seçimlerde ipi göğüsleyen İbrahim Halil Kalay oldu. İbrahim Halil Kalay 1.424 oy alarak TÜRSAB’ın Tanıtma Ajansı’ndaki temsilcisi oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Almanya'dan beklenen karar kısmi olarak da olsa geldi. Almanya'dan Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya şehirlerine gelmek isteyenler için seyahat kısıtlaması olmayacak.

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye'deki turistik işletme sahiplerinin yüreğine su serpen bir açıklamaya imza attı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İzmir'in kuzeyindeki Dikili ilçesi koylarıyla izole tatil imkanı sunuyor. Henüz gelişmekte bir turizm bölgesi olması kalabalık yerler istemeyen vatandaşlar için Dikili...

Dünya turizm sektörünü İzmir’de bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, Avrupa Birliği’nin (AB) 1 Temmuz’dan itibaren dış sınırlarını açma kararı aldığı 15 ülke arasında ...

Kuşadası, Çeşme, Ayvalık ve Foçalı esnaf, ilçelerindeki rakamların, Bodrum’da telaffuz edilen rakamlarla asla kıyaslanmayacağını, ekonomik tatil yapmak isteyenleri ilç...

Yazarlar
Website Security Test