Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TÜRSAB’da 2. Bağlıkaya dönemi

3.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaklaşık 2 yıl önce yapılan seçimlerde Başaran Ulusoy’dan koltuğu devralan TÜRSAB’ın mevcut başkanı Firuz Bağlıkaya, 24. Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde (TÜRSAB) 3 yıl başkanlık koltuğunda oturacak isim belli oldu. Mevcut başkan Firuz Bağlıkaya, 24. Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi. Genel Kurul öncesi 4 listenin yarışması beklenirken, Firuz Bağlıkaya dışındaki TÜRSAB Başkanlığı için adaylığını açıklayan Hasan Erdem ve Cüneyt Tanju Demir liste çıkarmayarak Davut Günaydın’ın listesinden aday oldu. Toplamda 4 bin 13 oyun kullanıldığı seçimlerde Firuz Bağlıkaya’nın başında olduğu liste 2 bin 530 oy alırken, Davut Günaydın’ın başında olduğu listenin aldığı oy sayısı 1459’da kaldı. Oy oranları yüzde 63’e karşı yüzde 37 olarak şekillendi. Bağlıkaya yaklaşık 2 yıl önce gerçekleşen seçimlerde Başaran Ulusoy’a karşı 2 bin 200 oy almıştı. TÜRSAB’ın yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşacak: “Firuz Bağlıkaya, Ali Bilir, Abdulhamit Kuk, Osman Tolga Gencer, Diyaeddin Şahin, Ceren Anadol, Hasan Eker, Soner Bacaksız, Nalan Yeşilyurt.”

Ajans temsilcisi kalay oldu
TÜRSAB seçimlerinin yanında bir seçim daha gerçekleştirildi. Bu yıl kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda TÜRSAB’ı temsil edecek kişi de belli oldu. Serhad Uslan, Erkunt Öner, Emin Çakmak, Hüsnü Kemal Zaimoğlu ve İbrahim Halil Kalay’ın yarıştığı seçimlerde ipi göğüsleyen İbrahim Halil Kalay oldu. İbrahim Halil Kalay 1.424 oy alarak TÜRSAB’ın Tanıtma Ajansı’ndaki temsilcisi oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) işbirliğiyle hazırlanan “Turizmde Dönüşüm Senaryoları Raporu”...

Fuarİzmir, ikinci kez HORECA Uluslarası Otel Ekipmanları Fuarı ile HORECA Ev Dışı Tüketim Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

Destination İzmir Başkanı, Ege Turistik İşletmeler Konaklamalar Birliği Başkan Yardımcısı ve turizm sektörünü elinde tutan dünya çapındaki SKAL adlı kuruluşun Yönetim ...

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 31 ülkede 120 limanın üye olduğu dünyanın en büyük kruvaziyer liman örgütü Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği’ne (MedCruise) resmen üye oldu.

Halkidiki, Yunanistan’ın en gözde turizm beldelerinden biri. Pek çok açıdan Bodrum’a benzerliğine dikkat çekilen Halkidiki, Türkiye'den yatırımcılarını ve turistlerini...

Denizli'de bulunan Pamukkale Travertenleri için giriş ücreti ve içerideki fiyatların pahalılığı sosyal medyada kullanıcıların tepkisini çekiyor.

Alaçatı'da tatilciler ''gürültü'' nedeniyle rezervasyonlarını erken sonlandırıp konakladıkları otellerden ayrılmaya başladı. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Deni...

Yazarlar
Website Security Test