Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Almanya Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırmamakta direniyor

29.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız, emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, kan ağlayan turizm sezonuyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi kaynaklı oluşan süreçte turizm, en çok yara alan sektörlerin başında geliyor.

Türk turizmine büyük katkı sağlayan ülkelerden olan Almanya'nın Türkiye'ye yönelik seyahat yasağı devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önümüzdeki perşembe (2 Temmuz 2020) günü Almanya'ya bir ziyaret gerçekleştirip, konuyu masaya yatırmaları bekleniyor.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, Almanya'nın Türkiye'ye yönelik seyahat kısıtlamasını ve turistik işletmelerin açılma maliyetinin sezonun son aylarında elde edeceği gelirler ile karşılanıp karşılanmayacağını değerlendirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye'deki turistik işletme sahiplerinin yüreğine su serpen bir açıklamaya imza attı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İzmir'in kuzeyindeki Dikili ilçesi koylarıyla izole tatil imkanı sunuyor. Henüz gelişmekte bir turizm bölgesi olması kalabalık yerler istemeyen vatandaşlar için Dikili...

Dünya turizm sektörünü İzmir’de bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, Avrupa Birliği’nin (AB) 1 Temmuz’dan itibaren dış sınırlarını açma kararı aldığı 15 ülke arasında ...

Kuşadası, Çeşme, Ayvalık ve Foçalı esnaf, ilçelerindeki rakamların, Bodrum’da telaffuz edilen rakamlarla asla kıyaslanmayacağını, ekonomik tatil yapmak isteyenleri ilç...

İhalesi yapıldı. İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan Bozdağ Kayak Tesisleri’ni yeniden ayağa kaldıracak hamle başladı.

Yazarlar
Website Security Test