Facebook ta paylaştweet le

İngiliz turistler 15 Kasım'a kadar Marmaris'e gelecek

1.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Marmaris Belediyesi, Marmaris Ticaret Odası (MTO) ve YDA Dalaman Havalimanı iş birliğinde, İngiltere'nin en büyük tur operatörlerinden Jet2 firması ile yapılan görüşmeler sonucunda, Marmaris'te turizm sezonunu uzatma ve Dalaman'a ek seferler düzenlenmesi için tanıtım ve pazarlama çalışmaları yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

İHA'nın aktardığı göre, Muğla'nın Marmaris ilçesinde temel geçim kaynağı turizm olan vatandaşları sevindiren bir haber geldi.

İNGİLİZ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: TÜRKİYE KARANTİNA LİSTESİNDE

Marmaris'te pandemiden dolayı yaşanan kaybın telafi edebilmesi ve turizmcilere nefes aldırabilmek adına Belediye ve MTO tarafından yürütülen görüşmeler sonuçlandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve MTO Başkanı S. Mutlu Ayhan, YDA Dalaman Havalimanı İşletmesi Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç'in iş birliğinde, 1-15 Kasım tarihleri arasında İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda'nın 9 şehrinden 31 uçuş planlandı. Belfast, Birmingham, East Midlands, Edinburgh, Glasgow, Leeds, Londra, Manchester ve Newcastle şehirlerinden Dalaman'a düzenlenen uçuşların devam edebilmesi ve Marmaris'teki gezi, kültür, gastronomi ve alışveriş aktivitelerinin öne çıkarılması için Jet2 firması iş birliğinde tanıtım çalışmaları yapılmasına karar verildi.

MTO Başkanı Ayhan, "Marmaris Ticaret Odası olarak 1 yılı aşkın bir süredir turizm sezonunun uzatılması konusunda bazı tur operatörleri ile görüşmeler yürütüyorduk. Nihayet çalışmalarımız sonuç verdi. Belediyemiz ve Dalaman Havalimanı işletmesinin de desteği ile İngiltere'nin en büyük tur operatörlerinden biri olan Jet2 firması ile 1-15 Kasım tarihleri arasında 31 charter seferi konulması konusunda anlaşmaya vardık. Bu uçuşlara talep oluşturulması ve sefer sayısının artırılıp Kasım sonuna kadar uzatılması hususunda İngiltere'de bir tanıtım kampanyası düzenlenmesi için beraber çalışacağız. İlçemizin pandemi sürecinde almış olduğu önlemler ve vaka sayısının az olması bu projenin gerçekleşmesinde en önemli etkenlerden biri" dedi.

Firma yetkilisi Denizhan Gülgelen ise "Dünya'da tatil yapmayı en çok seven ülkelerden biridir İngiltere. Okulların tatil olması hava sıcaklığının aşırı olmaması ve güvenli ülke olarak belirledikleri listede Türkiye'nin de olması bu tatil sürecinin uzamasına vesile olmuştur. İngilizler tatil için Marmaris'i tercih ederken hem ülkemize hem de Marmaris'in yerel esnafına da katkı sağlayacaklardır'' diyerek yapılan anlaşmadan memnun kaldıklarını belirtti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Meltem

01.10.2020 - 21:15
Gelsinler zaten.. bu kadar vaka, bu kadar ihmal maskesiz gezen ve uyarilmayan turistler sayesinde artiyor.
Diğer Haberler

Alman Seyahat Acentaları Birliği ve İzmir’deki turizm sektör paydaşları; “DRV – Virtual Happy Hour” etkinliği kapsamında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle, açıklanan resmi rakamlara göre Türkiye'nin turizm sektöründe %70'lik bir daralma yaşanmıştı. Pek, aşı turizmcilerin sezon beklentiler...

Turizm sektörünün Türkiye’deki ilk sanal fuarı olacak 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı, 25-27 Şubat tarihleri arasında sektör profesyonellerini buluşturmaya hazır...

17. Yüzyıldan Bugüne, Küllerinden Doğan 30 Yıllık Bir Serüven…

Türkiye'nin ilk sanal turizm fuarı 25-27 Şubat 2021 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.

Ünlü şef Maksut Aşkar, “Anadolu mutfağı kültürü anneden çocuğuna geçerek, günümüze kadar taşındı” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle turizme yönelik borç erteleme kararı geldi.

Yazarlar