Facebook ta paylaştweet le

AK Parti’ye 'Çeşme Projesi' raporu

15.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinasyonunda çalışmaları yürütülen “Yeni Çeşme Projesi’nin” detayları netleşirken Bakan Mehmet Nuri Ersoy İzmir’e geldi. AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Ersoy, projeyle ilgili parti yönetimine sunum yaptı. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve yönetiminin tam kadro katıldığı toplantıda Bakan Ersoy, projenin detaylarını anlattı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Çeşme Projesi’ni AK Parti İzmir il yönetimine anlattı. Bakan Ersoy toplantıda, “Projeyi yapmakta kararlıyız. Hazine arazileri dışında başka bir alanda çalışma olmayacak” dedi.

Projenin 20 milyar dolarlık bir yatırım olduğunu anlatan Bakan Ersoy, çalışmalar tamamlandığında 100 bin kişinin istihdam edileceğini söyledi. Proje için, “Sadece İzmir değil Türkiye projesi” tanımlaması yapan Bakan Ersoy, “Çalışmalara başladığımızda Urla ve Çeşme’de özel mülklere ilişkin kamulaştırma kararı nedeniyle rahatsızlık oluşmuştu. Sonrasında gerekli düzeltmeler yapıldı. Proje tamamıyla hazine arazileri üzerinde yapılacak. Başka bir alanda çalışma olmayacak. İzmir’de yerel yönetimden STK’lara kadar ciddi bir katılımcılık anlayışıyla işleri yürütüyoruz. Biz, bu konuda hassasız. Daha önce sunum yapmak için söz vermiştim. Bu sözümüzü şimdi yerine getirme fırsatı yakaladım” dedi. Bakan Ersoy, AK Parti İzmir il yönetiminden projenin ekonomik katkıları ve istihdam konuları üzerinden yaratacağı algıyı iyi anlatmaları konusunda ricada bulundu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman Seyahat Acentaları Birliği ve İzmir’deki turizm sektör paydaşları; “DRV – Virtual Happy Hour” etkinliği kapsamında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle, açıklanan resmi rakamlara göre Türkiye'nin turizm sektöründe %70'lik bir daralma yaşanmıştı. Pek, aşı turizmcilerin sezon beklentiler...

Turizm sektörünün Türkiye’deki ilk sanal fuarı olacak 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı, 25-27 Şubat tarihleri arasında sektör profesyonellerini buluşturmaya hazır...

17. Yüzyıldan Bugüne, Küllerinden Doğan 30 Yıllık Bir Serüven…

Türkiye'nin ilk sanal turizm fuarı 25-27 Şubat 2021 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.

Ünlü şef Maksut Aşkar, “Anadolu mutfağı kültürü anneden çocuğuna geçerek, günümüze kadar taşındı” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle turizme yönelik borç erteleme kararı geldi.

Yazarlar