Facebook ta paylaştweet le

Alaçatı ''yasemin'' kokacak

28.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Alaçatı Turizm Derneği, daha yeşil bir Alaçatı için kolları sıvadı. Bu doğrultuda ilk olarak görüntüsü ve kokusuyla dikkat çeken 20 Arap Yasemini Alaçatı Köyiçi’ne dikildi.

Alaçatı Turizm Derneği'nin Çeşme Belediyesi desteğiyle başlattığı Alaçatı Köyiçi’ni “Ağaçlandırma/Yeşillendirme ve Çiçeklendirme Çalışması”nın ilk adımı olarak 20 adet Arap Yasemini dikimi gerçekleştirildi. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu, projenin kış döneminde de devam edeceğini söyledi.

Gelecek için bir ‘nefes’

Alaçatılıların doğanın içinde nefes alabileceği noktalar oluşturmayı planladıklarını söyleyen Bayraktaroğlu “Hem kendimiz hem de gelecek nesiller için evimizin önünü, sokağımızı ve yaşadığımız şehri ağaçlandırmalıyız. Çocuklarımız, Alaçatı’da ağaçlarla birlikte büyüsün, gölgesinde dinlensin, tertemiz bir nefes alsın istiyoruz. Bunun için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” diye konuştu. Bayraktaroğlu ayrıca Pazar Yolu’nun yapısına uygun Dut Ağacı dikimi için de gerekli çalışmalara başlandığını söyledi.

Alaçatı'yı daha yeşil hale getirecek bu çalışmaya destek veren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Belediyesi Parklar ve Bahçeler Müdürü Kürşat Yıldırım ile Peyzaj Mimarı Selim Gönensin ve Ebru Sarıkartal'a teşekkür eden Bayraktaroğlu, "Derneğimiz gönüllülerinden Celal Üstünbaş ise projemizi koordine eden isim oldu. Destek olan her bir ele çok şey borçluyuz. Bir sivil toplum kuruluşu ile yerel yönetimin en güzel ortak çalışmalarından biri olan bu proje beraber çok daha güzel işler başaracağımızın da kanıtıdır" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Fazıl Hüsnü ÖZBEK

28.10.2020 - 20:08
Emeği geçen herkeze sonsuz tsk ler yanlız dikmiş olduğunuz ağaçlar, çiçekler mükemmel, ama çeşme ile alacati ile bu bölge bitmiyor adı geçen, emeği gecen kişiler sizden rica ediyoruz lütfen birde sifnedeki tepkiden denize akan fosseptik atıklarının kokusunu görüntüsünü sinegini en önemlisi de denize verdiği zararlara da çözüm bulmanızı rica ederiz. Müracat etmediğimiz belediye ve kürüm kalmadı kimse nezaketen bile ziyaret etme nezaketi bile göstermedi.attigimiz twetleri bile siliyor değerli başkanımız
Diğer Haberler

Alman Seyahat Acentaları Birliği ve İzmir’deki turizm sektör paydaşları; “DRV – Virtual Happy Hour” etkinliği kapsamında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle, açıklanan resmi rakamlara göre Türkiye'nin turizm sektöründe %70'lik bir daralma yaşanmıştı. Pek, aşı turizmcilerin sezon beklentiler...

Turizm sektörünün Türkiye’deki ilk sanal fuarı olacak 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı, 25-27 Şubat tarihleri arasında sektör profesyonellerini buluşturmaya hazır...

17. Yüzyıldan Bugüne, Küllerinden Doğan 30 Yıllık Bir Serüven…

Türkiye'nin ilk sanal turizm fuarı 25-27 Şubat 2021 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.

Ünlü şef Maksut Aşkar, “Anadolu mutfağı kültürü anneden çocuğuna geçerek, günümüze kadar taşındı” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle turizme yönelik borç erteleme kararı geldi.

Yazarlar