Facebook ta paylaştweet le

12 ay turizm için Bodrum'un yerel zenginlikleri öne çıkarılmalı

9.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ülkemizde tüm sektörlerde olduğu gibi turizm sektöründe de olumsuz etkileri hissedilen Covid19 pandemisi nedeniyle sezonun uzadığını ve insanların kenti terk etmediğini söyleyen Bodrium Otel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, sezonun yıl boyu sürmesi için topyekûn bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

“Bodrumun yıllardır yapmayı planlayıp yapamadığını, pandemi süreciyle başardı” diye konuşan Girgin, rakip yurtdışı destinasyonlarının kapılarını kapatması nedeniyle Bodrumun bu sezon farklı bir kitleye hizmet vermeye başladığını dile getirdi.

Kış aylarının gelmesine rağmen Bodrumun bu sezon ilgi görmeye devam ettiğini vurgulayan Yiğit Girgin, “Turizm sezonu uzadı, özellikle yat turizmi ve jet sosyeteye yönelik hizmetler Bodrumda bir adım öne çıktı. Yurtdışında bu tarz niş hizmetleri veren ülkelerin kapılarını kapatması nedeniyle Bodrum daha çok tercih edilir hale geldi. Özellikle marina yat turizmi, sahiller ve restoranlar bu durumdan olumlu olarak etkilendi. Rakip destinasyonların kapalı olması, bizim talep ettiğimiz portföyün de ülke içerisinde kalıp Bodrumda daha fazla vakit geçirmesine neden oldu” diye konuştu.

Girgin, Bodrum'un bir dünya markası olmasının yanı sıra, daha fazla sürdürülebilirlik için bu yaşananlardan önemli dersler alınması gerektiğine dikkat çekti ve şunları söyledi: “ Burada sürdürülebilir turizm modellerinin devreye alınarak yalnızca deniz kum güneş üçgeni değil Bodrumda yıl boyunca yapılabilecek farklı etkinlikler ile turizm çeşitlerini de öne çıkartılması gerekiyor. Yurtdışında bir marka olarak Bodrum'u parlatacak destinasyon marketing (pazarlama) yapılması önem taşıyor. Bodrum'un tanıtımı için gelişen teknoloji ile birlikte genel bir revizyon stratejik plan hazırlanması ve yeni bir yol haritası çizilmesi başta Bodrumlu bir turizmci olarak arzumuz. Tüm ilgili kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte topyekün bir planlama yapılması lazım. İnsanlara dijital ortamda da ulaşarak doğru hedef kitlenin belirlenmesi ve doğru fiyat politikasının uygulanması önemli olacaktır”

50'Yİ AŞKIN ÜLKEDEN KONUK AĞIRLIYORUZ

Genel Müdür Yiğit Girgin, Altaş Otelcilik bünyesinde 2006 yılından beri hizmet veren Bodrium Otel & SPA yılın 12 ayı boyunca verdiği butik şehir oteli konseptiyle her yıl 50’yi aşkın ülkeden konuğu ağırladığını ve pazar çeşitliliğine çok önem verdiklerini belirtti.

Girgin, 2017 yılında baştan sona renovasyonu gerçekleştirilen 50 odalı otelin, Antik Halikarnassos'un girişi kabul edilen Antik Myndos Kapısının yanında yer aldığını belirterek, otelin misafir memnuniyet odaklı bir yaklaşımla hizmet verdiklerinin altını çizdi.

Bodrium Otel & SPA’da konaklama hizmetinin yanı sıra, Tyro Italiano Pizzeria Ristorante ve SPA Hizmeti konusunda da iddialı olduklarını belirten Yiğit Girgin, “Kentin antik girişi olarak kabul edilen Myndos Kapısının yanındayız. Marinaya ise 7 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyoruz. Bahçe ve havuz manzaralı odalarımızla yerli ve yabancı 50’yi aşkın ülkeden konuklarımızı ağırlıyoruz. Misafir portföyü olarak hem yaz sezonunda hem de diğer aylarda merkez Avrupa, Uzakdoğu, Rusya ve kuzey ülkeleri, kısmen Afrika ülkelerinden ve deniz aşırı bazı ülkelerden konukları ağırlıyoruz. Oda konforunu her zaman üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. 12 ay hizmet veren bir otel olarak yerden ısıtma ve klima sistemlerimizi yeniledik. Otelde işletmesi bizim tarafımızdan yapılan SPA Merkezi ile sağlıklı ve zindelik katacak bir ambiyans hazırladık. Bu kış, o alanımızda da konseptimizi geliştirip ilerlemek için gerekli altyapıyı kurguluyoruz. Kişiye özel sistem uyguladığımız SPA Merkezimizde Uzakdoğu’dan gelen uzman ve sertifikalı terapistler tarafından hizmet veriyoruz. SPA merkezimiz Bodrumda yaşayan misafirlere hitap etmekle beraber, otelde konaklayan misafirlere de SPA’mıza ücretsiz giriş imkanı sunup hamam, buhar odası, sauna, güzellik, fitness ve dinlenme alanları ile sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Otel bünyesinde yaptığımız yeniliklerden biri de, 2018 yılında Alakart restoran olarak şehre yönelik bir konseptle hem otel misafirlerimizin hem de Bodrumluların keyifle vakit geçirebileceği İtalyan Restoranı Tyro Italiano Pizzeria Ristorante’yi hizmete sunduk ve iyi bir ivme yakaladık. El yapımı makarna ve pizzaların yanı sıra rissotto ve et çeşitlerimizle menülerimizi zenginleştirerek konuklarımıza keyifli bir İtalyan mutfağı sunuyoruz. Tüm yaptığımız yatırımlarda insana ve Bodrum'a gerçek anlamda hizmet etmek istiyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman Seyahat Acentaları Birliği ve İzmir’deki turizm sektör paydaşları; “DRV – Virtual Happy Hour” etkinliği kapsamında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle, açıklanan resmi rakamlara göre Türkiye'nin turizm sektöründe %70'lik bir daralma yaşanmıştı. Pek, aşı turizmcilerin sezon beklentiler...

Turizm sektörünün Türkiye’deki ilk sanal fuarı olacak 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı, 25-27 Şubat tarihleri arasında sektör profesyonellerini buluşturmaya hazır...

17. Yüzyıldan Bugüne, Küllerinden Doğan 30 Yıllık Bir Serüven…

Türkiye'nin ilk sanal turizm fuarı 25-27 Şubat 2021 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.

Ünlü şef Maksut Aşkar, “Anadolu mutfağı kültürü anneden çocuğuna geçerek, günümüze kadar taşındı” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle turizme yönelik borç erteleme kararı geldi.

Yazarlar