Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Demirtaş: “İzmir-Volos Seferleri iki yakaya da kazandırır”

6.4.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Yunanistan’ın Volos kenti ile İzmir arasındaki deniz bağlantısının sağlanmasının, iki yakanın turizm ve ticaretine çok büyük katkı sağlayacağını belirtti



Demirtaş “Volos, Yunanistan’ın tam ortasında yer alıyor. Hem Güney’e hem de Kuzey’e ulaşım kolay. Volos – İzmir feribot seferi projesi gerçekleştirilirse, turizmin yanı sıra ticaret de çok gelişecek. Müthiş bir potansiyel var. Bu potansiyeli değerlendirmeliyiz” dedi.

Yunanistan Magnesia Ticaret Odası Başkanı Aristotelis Basdanis ile Yunanlı işadamları Voulikas Pantelis ve Triantafyllos Lampros, İzmir – Volos arasında feribot seferi başlatmak için incelemelerde bulunmak üzere İzmir’e gelerek İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti.

EGE DENİZİNİ DANTEL GİBİ ÖRMELİYİZ…

20 yıldır Ege kıyıları ile Ege adaları arasında feribot seferlerinin başlatılması için büyük çaba sarfettiğini söyleyen Demirtaş, “Ege denizinin dantel gibi örülmesi gerektiğini her fırsatta söyledim. Bütün Ege adalarına baktığımızda büyük şehirlerin Ege kıyılarına doğru baktığını görüyoruz. Çünkü ekonomik çıkarlar bunu gerektiriyor. Ancak Yunanistan’ın uyguladığı politika dolayısıyla Ege adaları ile Ege kıyıları arasındaki ilişkiler fazla geliştirilemedi” dedi. 

YOLCUNUN YANISIRA, ARAÇ, EŞYA VE TIR DA TAŞINMALI…

Sabah İzmir’den yola çıkıp öğlen Volos’a gitmenin mümkün olduğuna dikkat çeken Demirtaş, “Volos – İzmir arasındaki mesafe yaklaşık 150 mil kadar. Kuzey Ege, Doğu Akdeniz’den çok daha güzel. Doğu Akdeniz’de savaş var. Bu nedenle turizm için uygun değil. Dolayısıyla Kuzey Ege mutlaka turizme açılmalı. Volos – İzmir arasında deniz bağlantısının sağlanmasını turizm ve ticaret projesi olarak görmek gerekiyor. Turizm acentaları ile işbirliği yaparak gerçekleştireceğiniz 6-7 günlük turlar çok büyük ilgi görür. Farklı bir konsept olur. Şu anda kruvaziyerler bunu yapıyorlar. Ancak 6-8 saat bir yerde kalıyorlar sonra başka bir yere gidiyorlar. Oysa ne Volos ne de Selanik’i bu kadar kısa sürede görme imkanı yok. Yolcunun yanı sıra, araç, eşya ve tır da taşımalı” diye konuştu.

İzmir – Volos arasında deniz bağlantısını başlatmayı istediklerini söyleyen Yunanistan Magnesia Ticaret Odası Başkanı Aristotelis Basdanis ise, “Dostluğumuzu, her iki ülkenin de yararına olacak şekilde verimli hale getirmek istiyoruz. Aralık ayında Travel Turkey Fuarı’nda acentalar arasında bir workshop düzenlemiştik. Mayıs ayında da bir fam trip yapmak istiyoruz. Amacımız, iki bölgenin de turizm açısından kazançlı çıkması. İzmir – Volos arasında deniz bağlantısının sağlanması, hem turizm hem de iş bağlantılarını geliştirecektir. Ama bu işe başlamadan önce doğru sonuçlar almak için sizden bilgi ve destek almaya geldik” diye konuştu. 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir Ayrıca hukuken de gizli olabilir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde mesaj iceriginin gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur.Böyle durumda mesajın hiçbir kısmını kopyalayamaz, başkasına gönderemez, başkasına açıklayamaz veya kullanamazsınız. Eğer bu mesaj sizlere yanlışlıkla ulaşmışsa, lütfen mesajı varsa tüm kopyalarıyla birlikte sisteminizden silin ve lütfen gönderen kişiyi E-posta yolu ile bilgilendirin.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da kurumumuzun herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Kurumumuz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarak veya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz 

This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. It may also be legally privileged. If you received this message although you are not the addressee, please delete it with all copies from your system and notify the sender immediately by return E-mail. You are responsible to keep the message confidential.. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message and its attachments. Our Chamber shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye'deki turistik işletme sahiplerinin yüreğine su serpen bir açıklamaya imza attı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İzmir'in kuzeyindeki Dikili ilçesi koylarıyla izole tatil imkanı sunuyor. Henüz gelişmekte bir turizm bölgesi olması kalabalık yerler istemeyen vatandaşlar için Dikili...

Dünya turizm sektörünü İzmir’de bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, Avrupa Birliği’nin (AB) 1 Temmuz’dan itibaren dış sınırlarını açma kararı aldığı 15 ülke arasında ...

Kuşadası, Çeşme, Ayvalık ve Foçalı esnaf, ilçelerindeki rakamların, Bodrum’da telaffuz edilen rakamlarla asla kıyaslanmayacağını, ekonomik tatil yapmak isteyenleri ilç...

İhalesi yapıldı. İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan Bozdağ Kayak Tesisleri’ni yeniden ayağa kaldıracak hamle başladı.

Yazarlar
Website Security Test