Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Metropolitan Ankara Hotel, iletişim altyapısını ZyXEL ile güncelledi!

22.4.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aktif Grup bünyesindeki 5 yıldızlı 'Metropolitan Hotel Ankara'nın teknoloji altyapısı ZyXEL ürünleri ile yenilendiİnternet ağ ürünlerinde ev tipi kullanıcılara sunduğu çözümler kadar, kurumsal ürün ve çözümleriyle de bir dünya markası olan ZyXEL, Metropolitan Hotel Ankara'nın tüm bilgi güvenliği ve kablolu ağ erişimi alt yapısını bir haftadan kısa sürede tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı. 

Günümüzde internet erişiminin giderek önem kazanması ve internete bağlı cihaz sayısının hızla artmasıyla birlikte, özellikle otel ve etkinlik merkezi gibi kullanıcı sayısının yüksek olduğu mekanlardaki ağ altyapısı ve internet erişim teknolojileri üzerinde ciddi bir kapasite ve bant genişliği sorunu ortaya çıkmış durumda. Misafirlerine en hızlı, kesintisiz ve kaliteli internet servislerini sunmak isteyen turizm ve konaklama tesisleri, ağ planlaması yaparken yenilikçi teknolojilere ve lider çözüm sağlayıcılarına yönelmek durumundalar. 

Bu noktada, telekom servis sağlayıcılarından küçük ve orta boy işletmelere ve ev kullanıcılarına dek çok geniş bir skaladaki müşteri tabanı için hem kablolu hem de kablosuz internet çözümleri sunan dünyanın lider ağ çözümleri firması ZyXEL’in, iş ortakları ve ZyPartner çözüm ortakları ile geliştirdiği projeler de dikkat çekiyor. Son olarak, Aktif Grup bünyesinde 2004 yılından beri Ankara'da hizmet veren 5 yıldızlı Metropolitan Hotel Ankara da tercihini ZyXEL’den yana kullanarak, hem çalışanları hem de konukları için kusursuz bilgi işlem çözümlerini seçmiş oldu.

    

Proje planının oluşturulma aşamasında Metropolitan Hotel Ankara yetkilileri ile görüşen ZyXEL uzmanları, işletmenin bilgi güvenliği ve bina içi internet paylaşım ihtiyaçlarını için kapsamlı bir analiz gerçekleştirildi. ZyXEL çözümleri sayesinde Metropolitan Hotel Ankara bilgi işlem departmanının tüm ağ alt yapısını tek noktadan izleyebilir ve yönetebilir hale geldi. 

Projede tüm yapının merkezini oluşturan güvenlik ürünleri için ZyWALL USG serisinden bir ürün, ZyWALL USG 2000 firewall modeli kullanıldı. Ziyaretçi yoğunluğunun olduğu otel türü işletmelerde kusursuz güvenlik sağlayan ZyWALL USG 2000, sahip olduğu bütünleşik Firewall, Anti Virüs, IDP ve içerik filtreleme özellikleriyle Metropolitan Hotel Ankara'nın tüm güvenlik ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşıladı. Switch altyapısı için ZyXEL markalı Layer 3 ve Layer 2 yönetilebilir XGS-4700-48F ve GS2210 Serisi ürünler tercih edildi. Altyapının tamamında Gigabit Switch’ler kullanılması, Metropolitan Ankara Hotel'in ağ anahtarları ürünlerinde bugüne olduğu kadar geleceğe de yatırım yaptığının önemli bir göstergesi olarak dikkat çekti.

Konuyla ilgili olarak konuşan ZyXEL Türkiye Bölge Satış Müdürü Aytuğ Nadir şunları söyledi: “ZyXEL İletişim Teknolojileri olarak Türkiye’de benzer projeler gerçekleştirmek için gerekli donanıma sahip çözüm ortaklarımız ile en doğru çözümleri uygulamak için son derece hazırlıklıyız. Kurulum ve projelendirme aşamasında daha önceden tüm eğitim sertifikalarımızı alan ZyXEL Çözüm Ortağı programı ZyPartner üyesi Aybiltech ile birlikte başarılı bir proje gerçekleştirdik. 5 yıldızlı Metropolitan Ankara Hotel'e 5 yıldızlı hizmet vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz.”

Proje kurulumunu gerçekleştiren ZyXEL ZyPartner Çözüm Ortağı Programı üyesi Aybiltech'in Proje Müdürü Selçuk Ayhan ise şunları söylüyor: "Turizm sektöründeki, konaklama, hizmet ve konukseverlik anlayışını değiştiren bakış açısıyla öne çıkan Metropolitan Hotel Ankara'ya oluşturduğumuz proje ile katma değer katabilmiş olmak bizi gururlandırıyor. ZyXEL Ailesi’nin bir üyesi olarak bu ve buna benzer geniş kapsamlı, teknik bilgi ve beceri gerektiren önemli projelerde bulunmayı sevdiğimiz için, maliyetleri düşük tutabilmek amacıyla da özellikle çaba harcadık. Bunu da başardığımıza inanıyoruz.” 

Bilgi güvenliği ve ağ altyapısını ZyXEL ürün ve çözümleriyle güncelleyen Metropolitan Hotel Ankara Genel Müdür'ü Volkan Demir ise “Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir köşesinden gelerek otelimizde konaklayan misafirlerimizin teknolojinin tüm olanaklarından yararlanabilmeleri çok önem verdiğimiz bir durumdu.” şeklinde konuşuyor ve ekliyor:

“Misafirlerimizi ağırlamaya çalışırken onlara hiçbir sorun yaşamayacakları bir ortam sunmayı vaat ediyoruz. Ayrıca bilgi güvenliği de konuk ağırlama sektörü için kritik bir konu olduğu için proje kapsamında kurulumu yapılan ürün ve çözümlerin bize gerek müşteri memnuniyeti konusunda gerekse de teknik mükemmeliyet anlamında son derece önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum. ZyXEL Türkiye, teknoloji altyapısı çözümlerini otelimize çok kısa bir sürede, sorunsuz bir şekilde kurarak ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı kanıtladı.”

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye'deki turistik işletme sahiplerinin yüreğine su serpen bir açıklamaya imza attı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İzmir'in kuzeyindeki Dikili ilçesi koylarıyla izole tatil imkanı sunuyor. Henüz gelişmekte bir turizm bölgesi olması kalabalık yerler istemeyen vatandaşlar için Dikili...

Dünya turizm sektörünü İzmir’de bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, Avrupa Birliği’nin (AB) 1 Temmuz’dan itibaren dış sınırlarını açma kararı aldığı 15 ülke arasında ...

Kuşadası, Çeşme, Ayvalık ve Foçalı esnaf, ilçelerindeki rakamların, Bodrum’da telaffuz edilen rakamlarla asla kıyaslanmayacağını, ekonomik tatil yapmak isteyenleri ilç...

İhalesi yapıldı. İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan Bozdağ Kayak Tesisleri’ni yeniden ayağa kaldıracak hamle başladı.

Yazarlar
Website Security Test