Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama Seni Çağırıyor bu yılki finalini yaptı!

15.6.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası’nın ortak projesi olan “Bergama Seni Çağırıyor”, 13 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen son seferi ile bu yılki finalini yaptıGeçtiğimiz yıl yaklaşık 1200 kişinin yararlandığı proje, artan rezervasyon sayısı ile dikkat çekti.

2116 kişinin rezervasyon yaptırdığı Bergama Seni Çağırıyor, 1700 İzmirliyi Bergama’ya getirdi.

Geçtiğimiz yılın anket sonuçlarını analiz eden Bergama Belediyesi ve Ticaret Odası bu yıl projeye daha hazırlıklı başlamıştı. Proje, Ege Üniversitesi işbirliğinde geliştirilen “Mutlu Turist, Mutlu Esnaf” sloganlı hizmette kalite arttırma eğitimi ile desteklenmişti.

Cuma – Cumartesi günleri Konak ve Karşıyaka’dan kalkan otobüslerle Bergama’ya gelen ziyaretçiler, rehberler eşliğinde yaptıkları panoramik Bergama turunun ardından Kent Orkestrası konserini dinleme imkanı buldu. 

    

Cuma günleri açılan Köylü Üretici Pazarı da ziyaretçiler için bir başka avantaj oldu.

UNESCO Dünya Mirası Bergama’nın tanıtım çalışmalarına önce İzmir’den başlayarak katkı sağlamak ve ilçedeki turizm ekonomisini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen projenin, önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi öngörülüyor.

    

Gelen ziyaretçi sayısının büyük bir artış gösterdiğine dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “17 Nisan’da başlattığımız projemiz 13 Haziran’da sona erdi. Geçtiğimiz yıla oranla azımsanamayacak ölçüde artış gösteren ziyaretçi sayısı, projenin hedeflenen başarısına ulaştığını gösteriyor. Umuyorum ileriki dönemlerde bu sayılar artarak devam edecek” diye konuştu.

    

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bugünden (1 Haziran) itibaren turistik amaçlı olta balıkçılığı gemileri ile gezinti cinsi gemiler dahil yolcu gemilerinin yüzde 50 kapa...

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, Avrupa'da turizm sektörünü canlandırmak için sınırların yeniden açılması planlarına karşı çıktı.

Türkiye Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde normalleşme süreci kapsamında kararlar almaya devam ediyor. Son olarak iyi haber Turizm Sektörü için geldi.

Türkiye’nin önde gelen turizm portalı Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın...

Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yaz sezonundan itibaren geçerli olacak ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı’ başlatıldı. Bu sertifikasyonu alan tesisleri 1 Haziran it...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu turizm sektörü ile telekonferans yöntemi ile bir araya geldi.

Sektörde 20. yılını dolduran Bozşahinler Turizm, güçlü araç filosu ve insan kaynağıyla taşımacılığa yeni bir boyut kazandırdı. Covid-19’un duyulması ile birlikte başl...

Yazarlar
Website Security Test